Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Новини » ЄС та Канада допоможуть українським підприємцям грошима та експертами
ЄС та Канада допоможуть українським підприємцям грошима та експертами
Чт, 31 Березня 2016, 12:14

Те, що українському бізнесу держава у кращому випадку просто не заважає, вже давно ні для кого не секрет. Хіба що для найзатятіших оптимістів, які просто не помічають очевидного. Песимісти при цьому закликають не витрачати зайвих сил та одразу лягти на дно. Бо все одно там рано чи пізно опинимося. І тільки реалісти розуміють: якщо закриті одні двері – потрібно стукати в інші. Тим більше, що двері і самі готові широко розкритися. До таких «дверей» належать, зокрема, і програми підтримки малого та середнього бізнесу, які впроваджують як окремі держави, так і міжнародні організації. Особливо актуальними для українських підприємців є ті з них, які сприятимуть виходу вітчизняного бізнесу на іноземні та міжнародні ринки.

Чудова четвірка Чотири такі програми будуть презентовані під час семінару «Фінансова і технічна підтримка бізнесу з боку ЄС та Канади», який пройде у Вінниці 28 березня за ініціативи Вінницької торгово-промислової палати та компанії «Євроконсалтинг». – Підприємці дізнаються про програми «Служба старших експертів (SES)», «Підтримка розвитку і підвищення ефективності діяльності малих та середніх підприємств (ПРОМІС)», Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS), а також про напрям рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт-2020», присвячений підтримці агропродовольчого сектору та сільського господарства. Усі вони пропонують практичні вигоди для представників малого та середнього бізнесу як у сфері розвитку компаній, так і у сфері пошуку іноземних партнерів, – говорить начальник відділу зовнішньоекономічних зв`язків і перекладів Вінницької ТПП Ігор Шевченко.

– Для українського бізнесу дуже важливою є поява нових програм, у рамках яких можливо отримати фінансову та технічну допомогу, – зазначає директор компанії «Єврокосалтинг» Сергій Десяк. – Перша – це можливість профінансувати інвестиційні проекти або окремі заходи компанії. Друга включає в себе надання експертної допомоги підприємствам у вирішенні питань розвитку підприємства шляхом залучення до своєї команди іноземних фахівців.

Дідусі-порадники Однією з таких програм є німецька Програма Служби Старших Експертів (SES), яку на семінарі презентуватиме координатор координатор Європейського офісу при Торгово-промисловій палаті України Мартін Ройтер. Подібні програми запроваджують різні країни ЄС. Усі вони об`єднані однією метою: дати можливість експертам, які вийшли на пенсію, ділитися своїм цінним досвідом за кордоном, – зазначає він. – Особливістю німецької програми є велика база експертів – понад 10 000 у різних сферах – та близько 40 000 реалізованих протягом 30 років проектів.

Ще одна «родзинка» SES – те, що більшість витрат у рамках програми покриває німецька сторона. Замовник отримує висококваліфікованого західного консультанта на громадських засадах, тобто практично безкоштовно. При цьому дуже часто співпраця продовжується і після закінчення проекту, і експерт стає «своєю» людиною компанії-замовника в Німеччині, – каже Мартін Ройтер. Саме таким чином в Україні було реалізовано вже понад 400 проектів, замовниками яких виступали не лише представники бізнесу, а й освітня, медична та соціальна галузі.

Канада заповнює вакуум Канадсько-Український проект з підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS), який також презентують учасникам семінару, фінансується Global Affairs Canada та виконується Конференційною Радою Канади в партнерстві з Канадсько-Українською Торговою Палатою. Головна мета проекту – зменшення рівня бідності в Україні через збільшення експорту до Канади та інвестицій з Канади в Україну. Набувачами допомоги (у формі навчання, підтримки участі у виставках та заходах в Канаді, допомоги з пошуку партнерів та ведення переговорів, тощо) стануть відібрані за чіткими критеріями малі та середні підприємства України, – розповідає виконавчий директор Канадсько-Української Торгової Палати в Україні Емма Турос. За її словами, серед завдань, які вирішуватимуться у рамках проекту, – підтримка експорту з України в Канаду, роз’яснення регуляторної політики Канади та практик, що використовуються, а також підтримка впровадження договору про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою. Існує інформаційний вакуум у сфері торгівлі з Канадою та запит суспільства на інформацію, який збільшуватиметься з підписанням ЗВТ. Багато напрацювань проекту стануть надбанням суспільства. Робота з конкретним бізнесом наповнить практичним змістом наявну інформацію та надасть позитивний сигнал підприємцям обох країн, – зазначає Емма Турос.

Аграрії – «наше все» Ще одна програма, з якою ознайомляться учасники семінару, – «Горизонт 2020», точніше, її розділ, спрямований на підвищення конкурентоспроможності сільського та лісового господарства, агропродовольчого та біологічного секторів економіки. Наступний термін подачі заявок на участь у цій підпрограмі спливає третього травня, наголошує Сергій Десяк. Участь у даній програмі дозволить профінансувати організацію проекту на основі нових технологій для забезпечення поставок безпечних, здорових та якісних продуктів харчування та інших біологічних продуктів. Особливу увагу приділяється просування інновацій в комплексній боротьбі з шкідникам, підвищення ефективності використання ресурсів та екологічності при виробництві та переробці продуктів харчування, створення доданої вартості з відходів та побічних продуктів тощо. Вінницька область займає лідируючі позиції в аграрній сфері України. А отже економіка регіону залежить у великій мірі від ефективності агропідприємств та підприємств, які займаються переробкою сільгосппродукції, – зазначає директор «Євроконсалтингу».

Детальніше про семінар «Фінансова і технічна підтримка бізнесу з боку ЄС та Канади» та про умови участі в ньому можна дізнатися за номерами: (0432) 50-91-30, (066) 702-22-05 (Савчук Надія) (0432) 52-03-54, (050) 335-96-19 (Віктор Дядькович). Реєстрація для участі у семінарі – http://goo.gl/forms/YWH74nmr3v

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: