Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Новини » Уряд у середу ухвалить рішення щодо запровадження єдиного митного вікна та подолання так званої горіхової мафії
Уряд у середу ухвалить рішення щодо запровадження єдиного митного вікна та подолання так званої горіхової мафії
Вт, 31 Травня 2016, 15:09

Вінницька ТПП інформує, що Уряд на засіданні у середу ухвалив рішення щодо запровадження єдиного митного вікна та подолання так званої горлової мафії, що дозволить забезпечити прозорість роботи української митниці. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду в середу, 25 травня. “Є питання про створення єдиного митного вікна. Це буде означати, що ми систематизуємо повністю митні процедури, ніхто вже не буде зловживати, по 50 раз перевіряти один і той же експорт”, – зазначив Володимир Гройсман, коментуючи порядок денний засідання. Також Уряд прийняв рішення, яке поставить крапку на так званій ГОРІХОВІЙ мафії, обмеживши строк для перевірки транспорту з горіхами, спрямованими на експорт, повідомив Прем’єр-міністр.

“Рішення, яке ми сьогодні ухвалимо, буде регламентувати таку перевірку – чотири години. Чотири години – перевірили, якщо не встигли – до побачення, мовчазна згода, транспорт має їхати на митницю”, – зазначив він. Крім того, з 1 серпня буде запроваджено особливу процедуру догляду товара на митниці, які підлягають огляду, відповідно до системи управління ризиками, повідомив Володимир Гройсман. За його словами, з серпня оформлення товару буде відбуватися при фото- та відеофіксації та декількома митниками, що мінімізує ризики. Також Урядом заплановане технічне переоснащення та модернізація митниць, зокрема встановлення сканерів, а також оновлення персоналу, що дозволить “запровадити нові підходи до митного контролю, – зазначив Володимир Гройсман. “Це дасть нам десятки мільярдів до Державного бюджету і дасть можливість конкурентно розвиватися національному виробнику. Це один із наших пріоритетів. Далі все те, що заробить економіка, буде направлено на розвиток країни та забезпечення ефективної соціальної політики. Це наше з вами завдання”, – зауважив він. Прем’єр-міністр зазначив, що Уряд поставив перед Державною фіскальною службою України завдання навести лад на українській митниці, “щоби товари, які проходять кордон в Україну і з України, проходили абсолютно якісно усі процедури, і усі митні платежі, які необхідні, були сплачені до Державного бюджету. А це зарплати бюджетно сфери, це пенсії, точніше, покриття дефіциту Пенсійного фонду, це багато інших напрямків, які дозволяють нам розвивати інфраструктуру, ставати енергонезалежною державою”.

Володимир Гройсман наголосив, що сьогодні на українській митниці існує масштабна корупція та неефективна система контролю проходження товарів, що приносить збитки національній економіці та руйнує можливості національного виробника, і найголовніше – будь-які контрабандні товари, які потрапляють на ринок України, руйнують можливості національного виробника, створення робочих місць і далі утверджують нас як країну з сировинною економікою, що є неприпустимо”, – наголосив він. “Дуже важливо, щоби світлий імпорт-експорт проходив в Україну і з України без будь-яких перешкод, а контрабандисти або змінили країну проживання, або рід свого заняття. Це є принципово важливим”, – підкреслив Голова Уряду.

Прем’єр-міністр зазначив, що реформа української МИТНИЦІ сприятиме розвитку національної економіки, що є завданням та пріоритетом Уряду, “Нам треба побудувати міцну сильну економіку і побудувати ефективну соціальну політику. Усі потреби, які є в інших сферах життя, починаючи від оборони і завершуючи питаннями культури, залежать від того, як буде розвиватися національна економіка”, – зазначив він.

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: