Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Новини » ТПП України ініціювала вирішення проблем безпідставних простоїв транспортних засобів із товарами на кордонах
ТПП України ініціювала вирішення проблем безпідставних простоїв транспортних засобів із товарами на кордонах
Ср, 03 Серпня 2016, 12:19

Вінницька ТПП інформує, що з червня 2016 року й до теперішнього часу на виїзді з України в пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ» на кордоні з Польщею спостерігаються великі черги вантажних транспортних засобів.

Комітет підприємців сфери транспорту при ТПП України звернувся до прем’єр-міністра України з проханням втрутитися в розв’язання критичної ситуації та дати доручення відповідним міністерствам і відомствам щодо вирішення питання безперешкодного перетину митного кордону транспортними засобами українських та іноземних перевізників.

В умовах економічної кризи й інших викликів, які наразі стоять перед Україною, безпідставні простої транспортних засобів із товарами на кордонах держави неприпустимі. Комітет просить скоротити до мінімуму витрати часу на перетин митного кордону, а також впровадити дієвий спільний контроль на кордоні з Польщею.

Комітетом були здійснені певні заходи, зокрема, надіслано звернення компетентних органів суміжній стороні та проведено зустрічі з польськими колегами на місцевому рівні. Але, на жаль, позитивних результатів не досягнуто і автомобілі досі простоюють у чергах по 1,5-2 доби в очікуванні оформлення перевезення. Це негативно позначається на виконанні експортно-імпортних операцій; великі втрати несуть не тільки перевізники, а й експортери української продукції, що призводить до негативних наслідків для економіки України в цілому.

За інформацією Прикордонної служби та ДФС України, основною причиною виникнення черг є страйкування польських митників із застосуванням так званого «італійського страйку», що, по суті, прирівнюється до саботажу роботи. Розгляд поставлених польськими митниками вимог і прийняття відповідного рішення польським урядом перенесено на вересень поточного року.

У рамках Асоціації між Україною та Європейським Союзом сторони, зокрема, повинні забезпечити безперешкодну торгівлю та рух товарів між країнами, розвиток прикордонного та митного співробітництва, узгодження з компетентними органами держав, що межують із Україною, пропускної спроможності пунктів пропуску через державний кордон, удосконалення механізму співпраці у запобіганні кризових ситуацій на державному кордоні. Але ці основоположні зобов’язання з боку Польщі, яка є членом ЄС, не виконуються.

Одночасно на білорусько-польському кордоні, через який здійснюють перевезення до країн ЄС, для білоруських і російських перевізників черги відсутні. Це дає підстави припускати, що таке ставлення митних органів Польщі до українських перевізників має дискримінаційний характер і знаходиться не в економічній площині.

Враховуючи комплексність проблем на кордонах, які стали вже системними та потребують термінового вирішення, в умовах збільшення експорту українських товарів в країни ЄС та необхідності максимального використання можливостей України як транзитної держави, комітет вважає за необхідне створити міжвідомчу робочу групу, завданнями якої буде оперативне вирішення проблемних питань і підготовка відповідних пропозицій уряду. До складу міжвідомчої робочої групи пропонується залучити представників відповідних міністерств, відомств, органів місцевого самоврядування, АсМАП та експертів. Очолити міжвідомчу робочу групу, на думку членів комітету, доцільно одному з віце-прем’єр-міністрів України.

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: