Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(067) 430-07-05
Головна » Медіа » Новини » Затримка / відміна рейсу і права пасажирів
Затримка / відміна рейсу і права пасажирів
Вт, 10 Липня 2018, 13:11

На жаль, останнім часом (квітень, травень, червень, липень 2018 роки) український туризм накрила хвиля затримок авіарейсів або їх скасування.

Ми хотіли б поділитися інформацією, які права є у пасажира і на яку компенсацію можна розраховувати.

Всі регулярні і чартерні перевезення в Україні регулюються Повітряним кодексом України, правилами повітряних перевезень пасажирів і багажу, базовими законами про права споживачів та іншими підзаконними актами.

Купуючи авіатур, Ви отримуєте на руки авіаквиток, який є договором між Вами і авіакомпанією, він і служить документом, на підставі якого Ви можете вимагати компенсації в разі не виконання будь-яких умов авіакомпанією.

Так що ж Вам належить в разі затримки або скасування рейсу?

 

Трапився овербукінг – продали на рейс більше місць, ніж в літаку

В цьому випадку авіаперевізник самостійно проводить опитування серед пасажирів, які готові відмовитися від цього авіаперельоту за винагороду пасажиру.

Крім компенсації пасажиру авіакомпанія зобов’язана запропонувати на вибір:

  1. Протягом 7 днів повне повернення вартості авіаквитка, за яку був куплений квиток. Якщо частина маршруту вже виконана, тоді тієї частини, яка не виконана.

  2. Заміну маршруту до пункту призначення при першій нагоді або пізніше при наявності вільних місць. Авіакомпанія може запропонувати варіант полетіти Вам стикувальним або прямим рейсом іншої авіакомпанії.

При цьому всі витрати з перевезення пасажира з аеропорту, де було відмовлено в перевезенні, до аеропорту, з якого починається альтернативний маршрут, і від аеропорту альтернативної посадки до основного аеропорту призначення, виконується за рахунок авіакомпанії.

Але є один нюанс, якщо раптом виявилося, що немає пасажирів, які хочуть добровільно відмовитися від перельоту або їх менше, ніж необхідно, тоді авіакомпанія має право відмовити пасажиру проти його волі.

Ось в цьому випадку авіакомпанія зобов’язана виплатити Вам компенсацію в розмірі:

  • 250 євро – для рейсів дальністю польоту до 1500 кілометрів;

  • 400 євро – для рейсів дальністю польоту від 1500 до 3500 кілометрів;

  • 600 євро – для рейсів дальністю польоту понад 3500 кілометрів.

Авіакомпанія може зменшити на 50% цю компенсацію, Якщо Вам було запропоновано альтернативний переліт і час прибуття в пункт призначення не перевищує 2 години для рейсів дальністю 1500 км, 3 години — для рейсів дальністю від 1500 до 3500 км і 4 години — для рейсів дальністю понад 3500 км.

Якщо говорити простіше, то якщо у Вас приліт в місце призначення був запланований о 14:00, а Вам запропонували, наприклад, рейс, який прибуває о 15:30, то авіакомпанія може виплатити Вам половину компенсації.

Затримка рейсу

Якщо Ваш рейс затримується на термін від 2 годин, то Ви маєте право вимагати від авіакомпанії дати Вам можливість зробити 2 телефонних дзвінка або відправити 2 повідомлення електронною поштою. Також авіакомпанія зобов’язана надати прохолодні напої.

Якщо рейс затримується більш ніж на 4 години, Вас зобов’язані погодувати, гарячі страви повинні видавати кожні 6-8 годин в залежності від часу доби.

Ну, а в разі затримки рейсу і перенесення його на наступний день, авіакомпанія зобов’язана надати номер в готелі, харчування та забезпечити трансфером за маршрутом аеропорт — готель — аеропорт.

При тривалій затримці рейсу — більше 5 годин, авіакомпанія зобов’язана, крім компенсації, надати варіанти:

  1. Протягом 7 днів повне повернення вартості авіаквитка, за яку був куплений квиток. Якщо частина маршруту вже виконана, тоді тієї його частини, яка не виконано.

  2. Заміну маршруту до звичайно пункту призначення при першій нагоді або пізніше при наявності вільних місць. Авіакомпанія може запропонувати варіант полетіти вам стикувальним або прямим рейсом іншої авіакомпанії.

І розмір компенсації залишається таким же:

  • 250 євро – для рейсів дальністю польоту до 1500 кілометрів;

  • 400 євро – для рейсів дальністю польоту від 1500 до 3500 кілометрів;

  • 600 євро – для рейсів дальністю польоту понад 3500 кілометрів.

Отже, наші поради що робити, якщо Ваш рейс затримали або скасували, або при овербукінгу:

  1. Обов’язково взяти довідку у авіакомпанії про причини затримки або скасування або відмови в перевезенні. Якщо таку довідку не дають, то попросіть представника авіакомпанії відзначити це у Вашому посадковому талоні і поставити штамп, а при посадці на борт потрібно обов’язково попросити, щоб представник авіакомпанії вказав реальний час вильоту.

  2. Вимагати від представника авіакомпанії дотримуватися Ваших прав відповідно до Повітряного кодексу України (на території України) та Монреальської конвенції (за межами України).

  3. У разі відмови авіаперевізником надати послуги відповідно до Ваших прав — зберігати всі чеки по витратам на харчування, прохолодні напої, проживання.

  4. Попросити авіаперевізника замінити Ваш авіаквиток на інший рейс.

  5. У разі відмови авіаперевізником надати альтернативний варіант авіаперевезення, купити самостійно квитки на інший рейс, обов’язково зберегти квитки і чеки про покупку.

  6. Пам’ятайте, нервові клітини не відновлюються тому краще дотримуватися спокою.

Для чого вам це потрібно?

Щоб по прильоту додому у Вас були необхідні документи для виставлення вимог щодо відшкодування витрат і компенсації, а в разі відмови авіакомпанією — для подання позову до суду. Написати таку претензію Ви можете самостійно або звернутися в юридичну компанію.

Для тих, хто дочитав цю статтю до кінця, нагадуємо, що авіаквиток — це договір між пасажиром і авіакомпанією. Тому жоден туристичний агент або оператор не має права виступати від Вашого імені і вимагати компенсацію, це виключно Ваше право.

Стаття підготовлена ​​на основі ст. 104 – 107 Повітряного кодексу України, розділу XVI Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу, Монреальської конвенції, за матеріалами http://dreamtravel.com.ua/.

 

Туристична агенція Вінницької ТПП
Тел.: +38 (0432) 52-07-12
E-mail: travel@cci.vn.ua, iso1@cci.vn.ua

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: