Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Новини » Підприємці Вінниччини виходять на Європейський ринок через Польщу
Підприємці Вінниччини виходять на Європейський ринок через Польщу
Ср, 30 Березня 2016, 16:34

Нарощуючи співпрацю з країнами ЄС в рамках зони вільної торгівлі, підприємці з Вінницької області надають перевагу партнерам із Польщі, інформує Vlasno.info. Про це розповів начальник відділу зовнішньоекономічних зв’язків та перекладів Вінницької торгово-промислової палати Ігор Шевченко.

– Враховуючи спільність кордону, схожі риси в мові та культурі, місцеві бізнесмени надають перевагу співпраці з поляками з-поміж інших європейців, – сказав він під час розмови із кореспондентом Vlasno.info.

– Тим більше, Польща колись також пройшла шлях євроінтеграції, яким ми йдемо зараз, і її досвідом можна скористатися.

При цьому процес адаптації виробників з Вінниччини до європейського ринку, на думку представника торгово-промислової палати, важко оцінювати однозначно, адже це кропітка комплексна робота, з якою кожне підприємство cправляється по-різному.

Зауважимо, що подібну думку раніше вже висловив начальник управління міжнародного співробітництва Вінницької облдержадміністрації Володимир Мережко, попередивши бізнес про непрості умови виживання на ринку ЄС.

Однак, не зважаючи на це, місцеві підприємці найрізноманітнішої направленості продовжують “прорубати вікно до Європи” для своєї продукції.

– Кажучи про те, які товари виявляють бажання постачати до ЄС наші бізнесмени, не можна виділяти щось одне, адже спектр цих товарів чималий, – промовив пан Шевченко.

– Зрозуміло, по-перше це аграрна продукція та продукти харчування, але це далеко не все. Ось, буквально сьогодні один підприємець звернувся до нас із проханням посприяти йому із експортом деревини. Область експортує багато чого — від їжі до витворів мистецтва.

Нагадаємо: зона вільної торгівлі між Україною та ЄС почала працювати з 1 січня цього року. Відтоді наша держава отримала квоти на реалізацію своїх товарів на території об’єднаної Європи. Крім того, Євросоюз та Україна спільно скасували митні збори на низку продукції. Передбачається, що в наслідок таких дій наші експортери заощаджуватимуть 487 мільйонів євро щороку, а європейські — 391 мільйон.

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: