Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(067) 430-07-05
Головна » Медіа » Новини » Український бізнес під час війни (квітень 2024)
Український бізнес під час війни (квітень 2024)
Пт, 14 Червня 2024, 11:32

Результати 24-го Щомісячного опитування керівників підприємств «Український бізнес під час війни» (квітень 2024), яке підготував Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).

Польовий етап 24-ої хвилі тривав з 15 до 30 квітня 2024 року. Усього в 24-й хвилі було опитано 532
підприємства, що розташовані у 21-му з 27-ми регіонів України. Керівники підприємств порівнювали результати роботи у квітні з березнем 2024 року, чи іншого показника на момент  проведення опитування (квітень 2024 року) та давали прогнози на наступні 2 – 3 чи 6 місяців  залежно від питання. В окремих питаннях (де це було зазначено) результати роботи порівнювалися  з довоєнним часом (період до 24 лютого 2022 року).

Ключові результати 24го щомісячного опитування підприємств:

• У квітні на фоні зростання небезпеки як перешкоди веденню бізнесу плани підприємств у довгостроковій перспективі залишаються незмінно позитивними, а очікування на середньострокову та короткострокову перспективу є оптимістичними.

• Індекс Відновлення Ділової Активності незначним чином зменшився, а Агрегований Показник Перспектив Промисловості залишився без змін.

• Частка підприємств, які працюють на повну потужність суттєво не змінилася.

• Значення показників поточної оцінки фінансово-економічної ситуації на підприємстві та загальноекономічного середовища дещо зменшилися, водночас очікування на пів року зростають  та мають один із найвищих показників за весь період дослідження.

• Виробничі показники порівняно з попереднім місяцем покращились, а очікування на три місяці залишаються позитивними.

• Слабка тенденція до зменшення зайнятості триває, а труднощі з пошуком працівників зростають.

• Перша трійка перешкод ведення бізнесу у військовий час залишилась незмінною, але перешкоди міняються місцями. «Небезпечно працювати» стало більш вагомим для бізнесу та очолило список, а друге та третє місця, відповідно, посідають «зростання цін» та «брак робочої сили».

• Частка негативних оцінок економічної політики уряду дещо зросла.

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: