… Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, —
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадлииво,
усе як є — дорога, явори,
усе моє, все зветься Україна.
Така краса, висока і нетлі́нна,
що хоч спинись і з Богом говори…
Ліна Костенко,
УСЕ МОЄ, ВСЕ ЗВЕТЬСЯ УКРАЇНА
Україна — мальовнича, привітна та неповторна. На території Украни є безліч місць, побувавши в яких ви запам’ятаєте їх назавжди. У деякі ви будете повертатись знов і знов, насолоджуючись красою та неповторністю миттєвостей.
Любов до України починається з подорожей її стежками, її містами, селами та річками. Подорожі Україною стрімко розвиваються, конкуренція зростає, сервіс підвищується. Я впевнена – кожен турист знайде відпочинок на свій смак і “гаманець”. Крім того, внутрішньоукраїнські подорожі позитивно впливають на економіку і дають можливість ближче познайомитися з рідною країною.
Для популяризації свого краю Асоціація працівників туристичної сфери “Туристична Буковина” за підтримки Чернівецької обласної державної адміністрації організувала інформаційний тур “Дністер – річка великої історії” для працівників туристичних фірм з різних регіонів країни. Туристична агенція Вінницької торгово-промилової палата була серед представників туристичного бізнесу Вінничини.
Маршрут включав в себе ознайомлення з містом Чернівці, екскурсійними маршрутами, базами відпочинку Чернівецької області, які розташовані в регіоні Дністра.Та про все трішки детальніше.
“Чернівці – місто, де дороги підмітали трояндами, а книгарень було більше, ніж кав’ярень”, – так красиво сказав про це місто австрійський дослідник. Часто Чернівці порівнюють із Віднем, Львовом, Прагою. Останнім часом Чернівці називають маленьким Парижем. Хоча самі гіди не розуміють звідки взялось таке порівняння. Чернівчани вважають своє місто схожим на Відень. Одне зрозуміло, Чернівці – абсолютно неповторне місто, а для ідей подорожі Україною – взагалі ідеальний варіант.
Місто захоплює своїми площами, вулицями, стародавніми соборами і дивовижною архітектурою. Приїхавши до Чернівців обов’язково прогуляйтеся по вулиці Ольги Кобилянської, жителями якої у давні часи були тільки вельможі і знатні сім’ї. Ця велика пішохідна вулиця Чернівців перенесе вас до старої Європи. Тут панує особлива атмосфера. Усі будинки тут зводили австрійці. А ще на вулиці можна побачити ковану скульптуру двірника, який тримає в руках троянди. За легендою, за часів Австрії, саме цю вулицю замітали трояндами.
Рекомендую відвідати Чернівецький національний університет, що розташувався в колишній резиденції митрополитів Буковини і Далмації. Найгарніший університет України внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Цікаво, що одним із найвідоміших студентів університету є Іван Франко.
Потрібно обов’язково побувати на центральній площі. Варто прийти сюди рівно о 12 годині. Саме в цей час на вершину міської Ратуші здіймається трубач у гуцульському костюмі, який виконує гімн Буковини.
Також варто піти на Театральну площу, яку вінчає Чернівецький театр ім. Ольги Кобилянської.
На самій же площі у 2000-ному році заклали місцеву алею зірок. Тут ви знайдете зірку Назарія Яремчука, Софії Ротару, Володимира Івасюка, Іво Бобула, Степана Галябарди, Миколи Мозгового та інш.
Зупинитися можна як і в хостелах (СКВЕР — вул.Університетська, 58; Yard — вул.Ольги Кобилянської, 10; C O I N — вул.Головна, 119 ) так і в вишуканих готелях (Georg Palace — вул.Богуна, 24; Knaus Apartments — вул.Худякова, 4/2).
Є можливість недорого та смачно перекусити між екскурсіями у мережі бістро-піцерій “Час Поїсти” (вул.Головна, 63); мережі бістро “eQuator” (вул.Руська, 205; вул.Богуна, 24; вул.Ентузіастів, 3-Г; вул.Небесної сотні, 11).
Відпочити і посмакувати стравами традиційних рецептів буковинської кухні ви зможете у Етно-ресторані “Колесо” (вул.О.Кобилянської, 6).
Любителям раків пропоную відвідати PUB “Raki House” (вул.Шолом-Алейхема,11), де ви можете випити пива, замовити раків, мідії та рапанів. А якщо у вас обмаль часу – вам дадут раків із собою.
Поціновувачам німецьких ковбасок буде до вподоби Кафе-Ресторан “KNAUS “ (вул.Худякова, 4/2).
Переміститися у середньовіччя ви зможете відвідавши Державний історико-архітектурний заповідник “Хотинську фортецю”. Це – одна з найяскравіших історичних та архітектурних пам’яток України. Тут настільки гарно, що відомі кінорежисери обрали саме Хотинську фортецю для історичного й художнього кіно.
Крім “Тараса Бульби”, тут знімалося багато фільмів, зокрема “Гадюка”, “Захар Беркут”, “Балада про доблесного лицаря Айвенго”, “Три мушкетери”, “Чорна стріла”, “Стара фортеця”, “Стріли Робін Гуда”, “Ясса”.
У Хотинській фортеці у 2010– 2011 роках проводили міжнародний середньовічний фестиваль «Битва націй». А з 2012 року організаторами «Битви націй» щорічно проводиться фестиваль «Середньовічний Хотин».
Покупатися, порибалити, засмагнути, поплавати на човні, яхті чи катамарані, весело провести час та відчути цілющі властивості місцевого мікроклімату – це відпочинок на Дністрі. Вибагливі туристи можуть завітати до села Дністрівка, де на березі Дністровської бухти знаходиться яхтклуб та база відпочинку “Маяк”. Відпочити тілом і душею, відновити сили та насолодитися чистим повітрям ви зможете у веселому товаристві, або сім’ями на базах відпочинку в селі Вороновиця, що знаходиться на Дністрі.
Подорожувати дуже цікаво та весело. Скільки в Україні ще незвіданих місць, скільки цікавих пам’ятників архітектури. Більшість з цього всього можна побачити безкоштовно, а за де що прийдеться заплатити. Подорожуйте Україною і переконайтесь самі скільки в ній усього цікавого та незвіданого. Будьте певні, щоб відвідати усі значні місця у вас піде не один місяць.
Хочу подякувати професіоналам туристичної сфери закоханим у свій рідний край:
Світлана Цух
Фото: Світлана Цух
Відео люб’язно надане Андрієм Желудковим – фотограф, м.Чернівці.