Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(067) 430-07-05
Головна » Медіа » Новини » Перспективи українсько-індійської співпраці
Перспективи українсько-індійської співпраці
Пн, 16 Травня 2016, 12:27

Перспективи українсько-індійської співпраці були основним питанням, яке обговорювалося під час офіційного візиту 13 травня Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індія в Україні Маноджа Кумара Бхарті з дружиною Анамікою Бхарті до Вінниччини.

У Вінницькій торгово-промисловій палаті з Послом зустрічались президент Дідик О.М., віце-президент Липкань С.В., та начальник відділу зовнішньоекономічних зв’язків Шевченко І.А. На зустрічі відзначалось, що цьогоріч виповнюється 25 років з початку дипломатичних відносин між Індією та Україною, і за цей період між державами було підписано низку ефективних угод в усіх сферах взаємовідносин. Нині ж, на переконання дипломата, саме час поглибити це співробітництво, адже Індія для України є одним з найбільших іноземних партнерів. У підтвердження своїх слів пан Посол навів окремі показники.

13_05 021   13_05 003

«У 2012-2014 роках Індія входила в трійку найбільших країн-партнерів України, товарообіг між державами складав 3,3 млрд доларів. У 2014-2015 роках через важку ситуацію в Україні цифра товарообігу впала до 1,8 млрд доларів. З цієї суми 1,4 млрд доларів складав експорт України до Індії. Водночас, загальна цифра торгівлі України з іншими країнами складає також 1 млрд доларів», – зауважив Манодж Кумар Бхарті.

Відтак підкреслив, що Індія має величезний потенціал для інвестування в українську економіку, навіть у ці важкі для держави часи. Пан Посол наголосив на необхідності вийти, принаймні, на докризовий рівень та висловив упевненість, що саме торгово-промислові палати допоможуть у цьому. Манодж Кумар Бхарті запропонував провести семінар стосовно напрямків та важливих аспектів співпраці з Індією. Зокрема, 17 липня такий семінар запланований у Львівській ТПП, а у вересні ц.р. – у Дніпропетровській. Передбачається, що такі семінари будуть проходити у форматі бізнес-форумів із залученням до 20-ти представників індійського бізнесу.

Керівництво Вінницької ТПП, у свою чергу, запропонувало продожити вересневий захід у Дніпропетровській ТПП аналогічним візитом до Вінниці. Серед приоритетних напрямків двостороннього співробітництва були визначені такі галузі, як АПК, туризм та фармакологія.

13_05 028   13_05 009

Торкаючись перспектив співпраці у сфері аграрного бізнесу, пан Посол наголосив, що Індія потребує імпорту бобових культур, зокрема чечевиці, як найбільше джерело протеінів. «Півтора мільйони людей в Індії споживають різні види бобових двічі на день. Усіх, з ким я спілкуюсь на цю тему в Україні, закликаю виробляти та експортувати до Індії те, що вона споживає. І я готовий запросити делегацію підприємців з Вінниччини до Індії, щоб показати, які є канали імпортування, які саме види бобових їй потрібні», – зазначив дипломат. Одночасно з тим, він запропонував розглянути можливість імпортування до Індії і молочних продуктів, зокрема сирів та сметани а також повідомив, що в Україні вже є індійська компанія, яка шукає надійних партнерів для укладання контрактів з вінницькими підприємцями.

Віце-президент Вінницької ТПП Липкань С.В. виніс на обговорення ф’ючерсні механізми для розвитку аграрного сектору економіки Вінницької області. “Наше завдання звести наші компанії і підтримати бізнесові наміри,” – резюмував Посол Манодж Кумар Бхарті. Іншою темою для обговорення стала програма ITEC (Indian Technical & Economic Cooperation) – стипендіальна програма Уряду Індії для професіоналів з України. Щороку індійським урядом виділяються стипендії за 66 напрямками навчання для іноземних громадян. Термін стажування становить від 2-х до 16 тижнів.

Окремо обговорювались особливості діяльності торгово-промислових палат в Україні та Індії, а також можливості встановлення партнерських відносин між Вінницькою ТПП та однією з регіональних ТПП Індії за Сприяння Посольства Індії в Україні. Під завершення зустрічі з’ясувалось, що є ще одна цікава спільна тема для обговорення та співпраці – йога.

Так, Посол з дружиною все життя займаються цією практикою, а у Вінницькій ТПП вже 5 років поспіль працівники системно опановують цю перлину індійської культури.

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: