Підводити підсумки подій в найбільш об’єктивний спосіб можливо лише тоді, коли маєш відгуки і можеш підсумувати враження всіх учасників. Тож одержавши зворотній зв’язок від японської сторони, охоче підсумовуємо неординарний захід, який проходив у Вінницькій торгово-промисловій палаті з 24 по 27 лютого 2018 року — тренінг “Підготовка Кайдзен-інструкторів для виробничої сфери”. Винятковість і особливість цього навчання полягає в його безпосередній направленості на підвищення ефективності саме виробничих підприємств, а також у тому, що вчителями виступали Кентаро Мінагава, професор Осакського технологічного інституту та Мейджі Татсунорі, фахівець Тихоокеанського центру обміну ресурсами — представники країни, де зародилося поняття КАЙДЗЕН.
Тісні контакти і відверте спілкування протягом 4-х днів дозволило українським учасникам не тільки усвідомити, які інструменти Кайдзен використовувати і у який спосіб діяти орієнтуючись на стратегічні цілі організації, а й особисто оцінити японську манеру навчання і подання інформації. Багато хто з них відзначав простоту і доступність матеріалу, який викладався та щирість і відкритість японських вчителів. В свою чергу викладачі були вражені старанністю, вмотивованістю та ентузіазмом українських учасників, вони також висловили подяку Вінницькій торгово-промисловій палаті за високий рівень організації заходу та запевнили у намірах щодо подальшої співпраці.
Відвідання підприємств ТОВ “Аграна Фрут Україна” та ТДВ “Брацлав”, які були передбачені програмою тренінгу, надали можливість учасникам ознайомитись з практичними можливостями застосування Кайдзен і отримати фахові рекомендації щодо подальших дій. Для Кентаро Мінагава та Мейджі Татсунорі це була чудова нагода глибше зрозуміти стан українського виробництва та нагальні потреби українських компаній для можливості планування наступних проектів, націлених на підтримку і розвиток української економіки.
Ми, як організатори тренінгу, надзвичайно задоволені результатами заходу, особливо позитивно зарядженою атмосферою, яка панувала протягом навчання та бажанням всіх сторін до подальших активних дій на шляху розвитку.
Ми щиро дякуємо: Кентаро Мінагава та Мейджі Татсунорі за їх високофахову роботу і бажання підтримувати і розвивати економіку України, Марії Певній за бездоганний переклад з японської на українську мову, Тихоокеанському центру обміну ресурсами (PREX) за співпрацю в організації і управлінні проектом, Міністерству економіки, торгівлі і промисловості Японії та Асоціації технічного співробітництва і сталого партнерства за кордоном (AOTS) за фінансову підтримку, Міністерству економічного розвитку і торгівлі України та КАЙЗЕН-Клубу в Україні за сприяння в організації заходу.
Висловлюємо сподівання, що це була лише наша перша з багатьох спільних справ на користь розвитку дружніх стосунків між Україною і Японією.