Вінницька ТПП інформує, що 27-28 квітня 2016 року Торгово-промислова палата України під патронатом Президента України та Кабінету Міністрів України під девізом “Відкриваємо країни. Об’єднуємо бізнес” відбудеться ІІ Національний форум із підтримки експорту. Форум має на меті допомогти вітчизняним експортерам покращити умови ведення бізнесу та залучити інвестиції в Україну. Про це йшлося на прес-брифінгу, присвяченому анонсуванню Форуму, що відбувся у прес-центрі Українського кризового медіа-центру.
Головна ідея II Національного форуму з підтримки експорту – необхідність істотного реформування економіки й усіх сфер, що стосуються експорту, оскільки без такої підтримки та реформ подальший підйом вітчизняного виробництва і поліпшення економічних показників не можливі.
«Україна є експортноорієнтованою державою. Тому всі питання, пов’язані з підтримкою національного експорту, завжди повинні бути у фокусі уваги як уряду, так і громадських організацій і самого бізнесу. ІІ Національний форум із підтримки експорту – платформа для ефективного діалогу між бізнесом і владою. Він буде проходити у період, коли в Україні оновлюється влада, і ми розраховуємо, що представники нового уряду візьмуть активну участь у роботі Форуму, вислухають побажання бізнесу та сприймуть їх як керівництво до дій», – зазначив Сергій Свистіль, голова оргкомітету Форуму, віце-президент ТПП України.
Програмою Форуму передбачено гала-сесію за участю представників уряду, Верховної Ради й Адміністрації Президента України на тему: «Проведення ефективних економічних перетворень в Україні як запорука успішної підтримки національного товаровиробника та збільшення українського експорту», панельні дискусії, круглі столи і роботу спеціалізованих секцій.
Форум складатиметься з 15 панелей, упродовж яких бізнес намагатиметься виробити найкращі рішення з широкого кола питань, пов’язаних із підтримкою та просуванням товарів і послуг вітчизняних підприємств-експортерів на ринки іноземних країн, насамперед ЄС, подоланням технічних бар’єрів, модернізацією та технічним переоснащенням підприємств відповідно до стандартів ЄС, видачею сертифікатів відповідності, ліцензуванням продукції; визначити засади щодо формування в Україні експортно-кредитного агентства, інституту уповноважених економічних операторів; обговорити проблеми малого та середнього бізнесу при здійсненні експортно-імпортних операцій тощо.
«Ми, очевидно, вже досягли тієї межі, коли без реформ, лише адміністративними заходами не можна збільшити експорт. Розуміючи свою роль, ТПП України намагається створити належні умови для просування вітчизняних товарів за межі України. Наша спільна мета – щоб Україна якомога швидше вийшла на передові позиції як країна-експортер, так і як держава, для якої інвестор завжди буде бажаним гостем і союзником у вирішенні багатьох питань, включаючи розвиток і підтримку як експорту, так і національного виробництва», – підкреслив Сергій Свистіль.
Природно, що на сьогоднішній день ми не можемо швидко переорієнтувати економіку з російського напрямку на Європейський Союз – втрати будуть, і тому частину продукції потрібно розміщувати на інших ринках. З цієї причини окремі секції на Форумі будуть розглядати питання роботи на китайському й африканському ринках.
Так, зокрема, плануються дві великі панелі, спрямовані на розвиток українсько-китайських відносин. Одна з них буде присвячена розвитку аграрної сфери, інша – посиленню співробітництва України та Китаю в рамках ініціативи «Економічний пояс «Шовковий шлях».
«Китай став першим експортним ринком для України в 2015 році. Багато українських товарів уже освоюють китайський ринок. Як постачати товари? Як працювати з Китаєм? Саме ці питання будуть ставитись у рамках аграрної панелі. Китай дуже послідовно і системно підходить до реалізації будь-яких своїх ініціатив. Під ініціативу «Економічний пояс «Шовковий шлях» уже створені фінансові інструменти. Це – Фонд Шовкового шляху й Азійський банк інфраструктурних інвестицій. Для України це означає наявність фінансів, які можуть бути використані для реалізації спільних проектів. Практичним порадам, як скористатися фінансовими можливостями та можливостями активізації створення нових робочих місць буде присвячена друга панель. Участь у ній візьмуть Посол і торговий представник Китаю, тому бізнесова складова буде підтримана урядовою», – сказав Руслан Осипенко, виконавчий директор Китайської торгової асоціації.
«Спільні семінари, які ми проводимо з ТПП з 2015 року, а це 9 семінарів у 7 регіонах України, показали, що наші клієнти, представники малого та середнього бізнесу, найбільше потребують експортної підтримки, їм не вистачає досвіду переорієнтуватися на більш складний і вимогливий ринок ЄС. Експорт товарів до країн Азії є додатковим напрямком, який дозволить нашим компаніям проводити більш активну роботу на зовнішніх ринках», – сказав Євген Бородін, начальник центру середнього і малого бізнесу УкрСиббанку.
У ІІ Національному форумі з підтримки експорту попередньо візьмуть участь майже 700 представників українських підприємств-експортерів, десятки іноземних імпортерів, члени уряду України та представники зарубіжних органів влади, представницькі делегації з Китаю, Нігерії, країн ЄС і СНД, експерти у сферах зовнішньоекономічної діяльності, інвестицій, кредитування, банківської справи, страхові організації тощо.