Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Новини » Сучасні технології розробляє вітчизняне підприємство
Сучасні технології розробляє вітчизняне підприємство
Пт, 01 Липня 2016, 15:37

Брацлавські машинобудівники постачають продукцію у понад 20 країн

Мені цікаво було ознайомитися зі змістовною добіркою новин на офіційному сайті ТДВ «Брацлав». Наприклад, керівники компанії допомогли місцевій школі організувати випускний бал для учнів 11 класу, вручили кожному дарунок та запевнили дітей, що на підприємстві вони завжди знайдуть підтримку, а генеральний директор ТДВ «Брацлав» Петро Михайленко особисто провів екскурсію заводськими цехами для студентів місцевого коледжу і запросив їх на роботу. На Міжнародній виставці «Агро-2016» брацлавці представили нову продукцію. Поблизу міста Аксу, що в Казахстані, вони здали в експлуатацію сучасний тваринницький комплекс.

Тож солідна компанія як справжній лідер з виробництва обладнання для молочного скотарства переймається життям свого селища зокрема та країни загалом. Вона конкурентоспроможна на міжнародному ринку. Завдяки цьому прокладається місток з минулого у сучасність: будь-хто — чи то юні українці, чи то іноземці, — прибуваючи у колись полкове містечко Брацлав, бачать, що нащадки козаків виготовляють наукоємну продукцію, яка у машинобудуванні належить до найвищого класу складності — шостого. І вона затребувана на світовому ринку.

Сертифікат — у 160 країн

ТДВ «Брацлав», що розташоване у Немирівському районі на Вінниччині, займається питаннями розвитку тваринництва. Якщо деінде у приміщеннях колишніх заводів сільськогосподарського машинобудування вітер гуляє, то тут зберегли робочі місця, працюють цехи: механічний, ливарний, штамповочно-пресовий, зварювальний, термопластавтоматів, фарбувальний, збиральний (верстати сучасні — з програмним управлінням). А спеціалісти конструкторського бюро та керівники товариства, які мають наукові ступені, генерують нові ідеї. Тож підприємство займається науковими дослідженнями, конструюванням обладнання, його виробництвом, монтажем та сервісом. Вирішує питання проектування тваринницьких комплексів, будівництва нових і реконструкцій наявних ферм. Це сучасний підхід, адже замовник зацікавлений у тому, щоб один підрядник збудував або реконструював приміщення, наповнив його новітнім обладнанням, технологією утримання і годівлі тварин, забезпечив гарантії і сервісне обслуговування. «Це все ми робимо. З нуля можемо створити сучасний молочний комплекс. У групі нашої компанії 16 підприємств, розташованих у чотирьох країнах. На ринку нас знають як надійного партнера, виробника високоякісного обладнання, яке реалізуємо за прийнятною ціною», — зазначив Петро Миколайович.

Міжнародного визнання тут досягли у 2006 році, сертифікувавшись у трьох системах управління якістю. Ще тоді сертифікат ISO засвідчував, що система управління якістю щодо проектування і виробництва обладнання для тваринництва та надання послуг з його монтажу і сервісного обслуговування, що здійснює підприємство, відповідає міжнародному стандарту. Нині підприємство вже має сертифікат ISO 9001, виданий німецькою асоціацією якості та визнаний у 160 країнах.

«Брацлав» постачає свою продукцію у понад 20 країн, зокрема в Німеччину, Польщу, Білорусь, Туніс. Має представництво у чотирьох країнах, невдовзі відкриє і в Ірані. Підприємство успішно розробляє сучасні технологічні проекти будівництва нових ферм з використанням ефективних широкогабаритних швидкозбірних приміщень, прогресивного безприв’язно-боксового утримання корів. Доброю новиною стало те, що в Грузії проект його спеціалістів виборов тендер у німецької та голландської фірм. «Ми отримали дозвіл на проектування згідно з європейськими нормами. Тепер в ЄС виходитимемо і з проектними роботами», — повідомив гендиректор.

     Tehno_5532

Врахували потреби кожного аграрія

Тож завдяки продукції брацлавських машинобудівників наша держава присутня на міжнародному ринку розподілу праці з виробництва доїльного обладнання, що працює на її імідж, а від експорту надходить іноземна валюта. Водночас Петро Михайленко зауважив, що хоча торік (порівняно з позаминулим роком) підприємство вдвічі збільшило обсяги виробництва, держава на День машинобудівника цього не «побачила». Втім, у заводські цехи набирають працівників, щоб розширити присутність на вітчизняному та світовому ринках. На це працює добрий імідж компанії й те, що тут враховують потреби кожного аграрія.

Так, підприємство виготовляє обладнання для всіх типів доїння корів. Це молокопроводи і доїльні зали різної потужності (зокрема й для використання в польових умовах) як для великих сільськогосподарських підприємств, так і для малих фермерських господарств, а ще чимало установок індивідуального доїння корів у домогосподарствах селян — переносні й стаціонарні. «У нас є родзинка, якої немає в інших виробників. Це лакторобік — дуже ефективне наше нове ноу-хау, яке дає можливість отримати від корови все молоко», — зазначив Петро Миколайович.

В арсеналі заводчан і весь сегмент стійлового обладнання. Неабиякий попит у тваринників мають транспортери з видалення гною, фермський комбайн (кормороздавач-змішувач). У нього порівняно з відомими імпортними (хоча редуктор такий самий) міцніша рама, товстіш днище, бокові стінки та шнек, тому він служить довше. До речі, під час нашої розмови до тутешніх інженерів звернувся керівник одного із господарств з проханням виручити, бо імпортний кормороздавач стерся. Брацлавці ідуть назустріч аграріям і відновлюють цю техніку.

Освоїли тут і чимало спеціалізованого обладнання для зооветеринарного обліку. Брацлавські прилади тепер ставлять на імпортних доїльних установках, бо кожне господарство зацікавлене в системі обліку. «Немало розказують, що імпортне гарне, але, купивши втричі дорожче, потім приходять на ТДВ «Брацлав» з проханням, щоб ми довели його до сучасних вимог. І це за багатьма позиціями», — пояснив Петро Михайленко та завважив, що брацлавський апарат для промивання і дезінфекції системи молокопроводів і доїльних залів один із найкращих у світі.

З його слів, на жаль, трапляються підробки: спритники скуповують на фермах старе обладнання, яке, підфарбувавши, продають як нове брацлавське, але дешевше, ніж воно коштує на заводі. В одній такій підробці спеціалісти нарахували… 56 порушень. Керівник компанії зауважив, що підприємство не має дилерської мережі, а його представництва є в Києві, Миколаєві та Вінниці. «Ми маємо державний сертифікат відповідності на все обладнання. Решта виробників копіюють наше, ставлять дешевше і торгують ним, а потім аграрії з проблемами приходять до нас, бо той, хто продав, зникає, — пояснив гендиректор і додав: — Ми співпрацюємо з такими відомими і потужними компаніями, як «Оболонь», «Миронівський хлібопродукт». Вони відмовилися від решти постачальників, бо знають, що кращого, ніж наше, обладнання немає».

Ринок не все регулює

Це єдине потужне підприємство в Немирівському районі, яке і тепер працює стабільно, збільшивши на 39% обсяги виробництва продукції за 5 місяців нинішнього року. Звісно, йому складно вести конкурентну боротьбу з іноземними фірмами, які можуть брати пільгові кредити та не сплачувати податок на прибуток за придбання нових верстатів. Натомість у нас, на відміну від світової практики, не держава, а підприємство платить за свою участь на міжнародній виставці в Ганновері. «З 2008 року держава заборгувала компанії 2,8 мільйона гривень (за тодішнім курсом). Нам кошти дуже потрібні — на проведення наукових досліджень і розробок, на розвиток виробництва. Нас краще сприймають за кордоном, ніж удома», — нарікає Петро Миколайович.

Між тим, удома роботи, щоб були свої «і голка, і нитка», непочатий край. Наприклад, для садоводів брацлавці почали виготовляти підіймальну платформу, а також самохідну — з гібридним двигуном, які торік Україна імпортувала. Керівник провідного в країні підприємства з виробництва тваринницького обладнання впевнений, що держава має сприяти вітчизняному сільськогосподарському машинобудуванню, бо дійшло до того, що український хліб вирощуємо імпортною технікою. Крім того, порожні ферми слід повернути до життя, впровадивши норму щодо мінімального утримання умовних голів худоби на сто гектарів сільськогосподарських угідь: справді, без органічних добрив вміст гумусу у грунті зменшується, а родючість землі треба зберегти для майбутніх поколінь. «Є надія, що Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, якого знаю як керівника ефективного і далекоглядного, пріоритетом обере майбутнє України», — зауважив Петро Михайленко.

За матерыалами сайту ukurier.gov.ua

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: