Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Новини » Штрихове кодування - всесвітня мова ділового спілкування
Штрихове кодування – всесвітня мова ділового спілкування
Чт, 19 Травня 2016, 16:51

Вінницька торгово-промислова палата інформує, що всесвітня система ідентифікації та штрихового кодування GS1 становить основу найсучасніших практичних застосувань у сфері інформаційних технологій. Ця система складається із комплексу всесвітніх стандартів, що встановлюють єдині правила унікальної ідентифікації та застосування штрихових кодів. Система GS1, зокрема штрихове кодування, є спільною всесвітньою мовою торгових стосунків у будь-якій галузі та в будь якій країні світу. Понад мільйона користувачів у 140 країнах світу застосовують систему GS1.

Штрихове кодування є всесвітньо прийнятим засобом маркування товарів. Воно запроваджувалося з метою створення умов впровадження в Україні інформаційних технологій автоматизованої ідентифікації та електронного обміну даними і створення інформаційної бази для контролю та управління товарно-грошовим обігом; підвищення конкурентноздатності українських товарів на вітчизняному та зарубіжному ринках; скорочення часу товарообігу за рахунок застосування електронних засобів обліку при виробництві товару, його складуванні, транспортуванні, реалізації та звітності відповідним органам.

Штрихове кодування товарів дозволяє проводити ефективний маркетинг ринку, прогнозувати споживчий попит, оптимізувати виробництво та постачання товарів, чим знову ж таки поліпшує задоволення потреб споживачів.

Штриховий код (barcode) – це складене з вертикальних штрихів і проміжків зображення, в якому закодована послідовність символів, що є ідентифікаційним номером (кодом) товару.

Знизу до штрихового зображення додано ідентифікаційний номер в незакодованому вигляді. Така форма зображення дає змогу читати штрих-коди за допомогою автоматичних пристроїв — сканерів.

Маркування здійснюється шляхом нанесення зображення штрихового коду на етикетки, ярлики або безпосередньо на поверхню товару. Нанесений штриховий код дозволяє однозначно ідентифікувати товар та його виробника або дистриб”ютора. Він містить в собі інформацію про країну-виробника товару, підприємство-виробника або дистриб’ютора товару та про сам товар: найменування, його споживчі характеристики, склад, зовнішній вигляд, характерні властивості тощо.

Кожний ідентифікаційний код (штрих-код) є унікальним і не повторюється ні в одній країні світу. Відповідальність за всесвітню унікальність штрихового коду несе Міжнародна організація GS1, що міститься у Брюселі. Асоціація Товарної Нумерації України “ДжіЕс1 Україна” є членом Міжнародної організації GS1 та її офіційним представником в Україні.

Маркувати свою продукцію штриховими кодами GS1 мають право тільки члени Асоціації “ДжіЕс1 Україна”. Щодо реєстрації членства в Асаціації “ДжіЕс1 Україна” та отримання штрихових кодів на свою продукцію юридичним та фізичним особам Вінницького регіону необхідно звернутися до Вінницької торгово-промислової палати, яка виконує функції офіційного Представника Асоціації “ДжіЕс1 Україна” на території Вінницької області. Відділ штрихового кодування Вінницької ТПП надає консультації та повний спектр послуг, пов’язаних зі штриховим кодуванням товарів.

Начальник Відділу штрихового кодування Пономаренко Жанна Анатоліівна

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: