Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Комерційні пропозиції » Зміни у законодавстві Туркменістану
Зміни у законодавстві Туркменістану
Сб, 26 Жовтня 2019, 13:13

На виконання п. 1.9. Генеральних директив відділам з економічних питань ЗДУ, затверджених розпорядженням МЗС України від 13.01.2012 р. № 7, інформуємо про зміни в чинному законодавстві Туркменістану у сфері економічної діяльності.

1) 17 жовтня 2019 р. набув чинності Закон Туркменістану «Про внесення змін і доповнень до Закону Туркменістану «Про вільні економічні зони»», підписаний Президентом Г.Бердимухамедовим 5 жовтня 2019 р.

Змінами і доповненнями до згаданого Закону, зокрема, передбачено (доповнено частину 3 статті 11): «Підведення систем газо-, електро-, водопостачання, каналізації, зв’язку і доріг до меж вільних економічних зон здійснюється за рахунок коштів державного бюджету Туркменістану і відповідних галузей, а також залучених коштів»; стаття 12: «Розробка і реалізація державної політики в сфері вільних економічних зон здійснюється Кабінетом Міністрів Туркменістану і Міністерством фінансів та економіки Туркменістану (уповноважений орган)».

Для реалізації цілей створення вільних економічних зон (БЕЗ) постановою Кабінету Міністрів Туркменістану може бути надано повноваження Союзу промисловців і підприємців Туркменістану заснування підприємства, що здійснює адміністративне управління конкретною БЕЗ. Нерухоме майно державної власності, що знаходиться на території конкретної вільної економічної зони, закріплюється за підприємством, яке здійснює адміністративне управління конкретною БЕЗ з правом господарського ведення або з правом оперативного управління в особливому правовому режимі. Підприємство, що здійснює адміністративне управління конкретною БЕЗ, за організаційно-правовою формою є підприємством громадської організації, є юридичною особою, користується статусом Комітету і йому на території конкретної ВЕЗ, адміністративне управління якою покладене на нього, належать повноваження Комітету.

Підприємством, яке здійснює адміністративне управління конкретною ВЕЗ, керує начальник, якого призначає на посаду і звільняє з посади Союз промисловців і підприємців Туркменістану.

Текст Закону Туркменістану «Про вільні економічні зони» за посиланням: https://www.parahat.info/law/parahat-info-law-02ao

2) 17 жовтня 2019 р. набув чинності Закон Туркменістану «Про внесення змін і доповнень до Закону Туркменістану «Про торговельну діяльність»», підписаний Президентом Г.Бердимухамедовим 5 жовтня 2019 р.

Зокрема, в частині 2 статті 20 слова «у випадку змін» і «повідомити про це місцеві органи» замінити відповідно словами: «до зміни» і «узгодити це з місцевими органами»; в частині 1 статті 21 після слова «об’єктах» доповнити словами «і суб’єктах торгової діяльності, у власності яких є ці об’єкти»; в пункті 9 статті 26 слово «найменування» замінити словом «маркування»; після пункту 1 статті 35 доповнити пунктом 1.1. «представляти в уповноважений орган дані, необхідні для ведення Державного торговельного реєстру».

Текст Закону Туркменістану «Про торговельну діяльність» за посиланням: https://www.parahat.info/law/2016-04-07-zakon-turkmenistana-o-torgovoy-deyatelnosti

Версія для друку
Версія для друку