Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Новини » <strong>Місячному економічному моніторингу України</strong> (МЕМУ)<strong> <a href="http://www.ier.com.ua/ua/institute/news?pid=7150">219</a>, квітень 2023 року</strong>
Місячному економічному моніторингу України (МЕМУ) 219, квітень 2023 року
Чт, 13 Квітня 2023, 15:43

Шановні колеги та друзі!

До вашої уваги Місячному економічному моніторингу України (МЕМУ) 219, квітень 2023 року.

В нашому новому МЕМУ розповідаємо про останні новини в економіці України:

Ø  У березні 2023 року, за оцінкою ІЕД, реальний ВВП зріс на 28% до попереднього року (дпр). Однак варто враховувати, що з березня річні показники порівнюються з періодом повномасштабної війни росії проти України. Тому, якщо порівняти поточний ВВП з березнем 2021 року, падіння становитиме 31%.

Ø  Держстат оприлюднив дані ВВП за 2022 рік: реальний ВВП скоротився на 29%, тоді як номінальний ВВП знизився лише на 5%.

Ø  Збільшуються зусилля компаній з нарощення власного видобутку газу та вугілля, що має сприяти енергетичній незалежності України.

Ø  Зернову ініціативу продовжили на 120 днів, хоча росія продовжує стверджувати, що погодилась лише на 60 днів.

Ø  Дефіцит зовнішньої торгівлі товарами та послугами залишався великим в перші два місяці 2023 року, але був профінансований надходженням міжнародної допомоги.

Ø  Зміна внутрішніх правил МВФ дозволила надати Україні повноцінну програму підтримки у сумі 15,6 млрд дол. США, яка має стати частиною пакета допомоги у 115 млрд дол. США.

Ø  Інфляція продовжила сповільнюватись і становила 21,3% дпр в березні. Така тенденція триватиме щонайменше до червня.

Ø  НБУ надалі змінював політику щодо резервних вимог до банків, щоб спонукати банки до підвищення ставок за банківськими депозитами.

 Автори: Олександра Бетлій, Ірина Коссе, Віталій Кравчук, Вероніка Мовчан

ІЕД відновив публікацію Макроекономічного моніторингу України за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Економіка України під час війни та підтримка українців, постраждалих від війни».

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: