Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Комерційні пропозиції » Співпраця з Узбекістаном
Співпраця з Узбекістаном
Вт, 12 Січня 2021, 15:12

У зв’язку з прогнозованими різкими коливаннями цін на продовольство на світовому ринку, на нараді Президента РУз (від 16.12.2020 р.) було дано відповідне розпорядження про створення спеціального фонду і виділення 50 мільйонів доларів на гарантовані поставки основних видів продукції на внутрішній ринок. Президент доручив у стислі терміни закупити 50 тисяч тонн рослинного масла та іншої продукції для створення двомісячного резерву (рослинної олії, 5000 тонн цукру та рису, борошна).

Відповідальним особам дано вказівку сформувати за рахунок цих коштів запаси насамперед рослинного масла та інших базових продуктів мінімум на 3 місяці. Аналогічні заходи будуть прийняті і через фонди, створені при хокіміятах. Прем’єр-міністру доручено координувати всю роботу по забезпеченню продовольчої безпеки, проводити інтервенції із закупівлі необхідних продуктів харчування на основі аналізу внутрішнього ринку, підтримувати при цьому підприємців.

Оскільки, Росія вводить мито на експорт насіння соняшнику, а також розглядає аналогічні заходи щодо соняшникової олії, це може позначитися на Узбекистані, куди 78% рослинного масла імпортується з Росії.

Також узбецька сторона занепокоєна тим, що Міністерство економічного розвитку Росії 14 грудня ц.р. внесло на розгляд уряду проект постанови про можливість введення вивізних митних зборів на соняшникову олію в розмірі 15%, але не менше ніж 135 євро за тонну. Крім того, щоб стабілізувати ціни на борошно і хліб, уряд Росії обмежить допустимий обсяг вивезення зернових до 17,5 млн. тонн. Щоб вивезти більше, постачальники зобов’язані будуть заплатити мито – 50% від митної вартості продукції, але не менше 100 євро за тонну. Мита на вивезення жита, ячменю і кукурудзи становитимуть 0%, пшениці – 25 євро за тонну.

Таким чином, введення експортних мит в РФ безпосередньо вплине на ціни рослинної олії в Узбекистані. Якщо на світовому ринку ціни на рослинну олію за дев’ять місяців цього року зросли в середньому на 15%, то в Узбекистані зростання склало 26%.

Довідково: згідно з даними Державного комітету статистики, Узбекистан за дев’ять місяців з початку року імпортував 184,3 тисячі тонн рослинного масла на 149,4 млн доларів. З Росії – (78,3%) – 144,3 тисячі тонн рослинної олії на 119,5 млн доларів; з Казахстану (21%) – 38,7 тисяч тонн продукції на 28,6 млн доларів; з України – 1234 тонн олії на 1,2 млн. доларів.

У цьому зв’язку надсилаємо запит компанії ТОВ «MARAFONFINLEX» щодо пошуку партнерів в Україні, які б могли поставити до РУз світлу рафіновану соняшникову олію, насіння товарного соняшника, заморожене м’ясо куряче, індички, конини та яловичини.

У зв’язку з викладеним, рекомендуємо українським компаніям виробникам розглянути довготривалу перспективу роботи на узбецькому ринку, а також використовуючи вже підписані угоди про співробітництво між ТПП України і АТ «УРТСБ», пропонувати свої товари для реалізації на майданчиках АТ «Узбецька Республіканська товарно-сировинна біржа», що забезпечуватиме додаткові преференції при транспортуванні і митному оформленні вантажів.

Версія для друку
Версія для друку