Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Комерційні пропозиції » Щодо українського-сербського співробітництва в транспортній сфері
Щодо українського-сербського співробітництва в транспортній сфері
Вт, 17 Березня 2020, 10:26

Активна реалізація в Сербії протягом останніх років ряду великих інфраструктурних проектів в галузі наземного та залізничного транспорту тягне за собою необхідність оновлення парку наземних та залізничних транспортних засобів, кошти на які виділяються в тому числі й європейськими інституціями.

Крім того, протягом останніх місяців в Республіці Сербії, а особливо в Белграді, спостерігається значне забруднення повітря, що спричинило необхідність формування урядової робочої групи на чолі із прем’єр-міністром РС А.Брнабич, яка має вирішити згадане питання. За результатами зустрічей робочої групи, окрім іншого, було прийнято рішення щодо необхідності повної заміни автобусного парку м.Белград на електро- або автобуси з гібридними моторами протягом наступних семи років. Місто також регулярно здійснює закупівлю й інших видів громадського транспорту (тролейбусів, трамваїв). Одним із пріоритетних для влади Белграда залишається проект будівництва белградського метро, що відповідно вимагатиме закупівлі вагонів метро.

Така ситуація в інфраструктурній сфері Сербії створює потенційну можливість для виходу на сербський ринок українських компаній – виробників наземного та залізничного транспорту, незважаючи на значну конкуренцію в цій галузі.

При цьому, слід враховувати, що відповідно до сербського законодавства, здійснення державних закупівель відбувається шляхом проведення тендерів. Водночас, не останню роль відіграє попереднє представлення продукції тієї чи іншої компанії відповідальному покупцеві, а одним з головних та визначальних факторів налагодження співробітництва, за оцінками Посольства, є безпосередні контакти представників компаній із фактичними замовниками продукції та їх готовність представити свою продукцію особисто.

Посольство, в свою чергу оперативно інформуватимеме про оголошення відповідних тендерів в РС.

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В РЕСПУБЛІЦІ СЕРБІЯ

тел: (38111)3672-411, 3672-412
факс: (38111) 3672-413
e-mail: emb_rs@mfa.gov.ua

www.mfa.gov.ua/serbia

Версія для друку
Версія для друку