Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Новини » Результати Чотирнадцятого Щомісячного опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (червень 2023)
Результати Чотирнадцятого Щомісячного опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (червень 2023)
Ср, 26 Липня 2023, 08:54

ГО “Інститут економічних досліджень та політичних консультацій” (ІЕД) представляє результати Чотирнадцятого Щомісячного опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (червень 2023).

Нове щомісячне опитування підприємств проводиться ІЕД із травня 2022 року в рамках напрямку «Економічна аналітика під час війни», що є частиною проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та Atlas Network.

Метою проєкту є швидкий збір інформації про поточний стан економіки на рівні підприємства. 

 Ключові результати Чотирнадцятого щомісячного опитування підприємств:

  • У коротко- та середньостроковій перспективі бізнес зберігає оптимізм, хоча й утримується від чітких прогнозів на віддалену перспективу, про що свідчить зростання довгострокової невизначеності.
  • Очікування у піврічній перспективі залишаються дуже оптимістичними, водночас, уперше за кілька місяців спостерігається незначне підвищення невизначеності вже й у коротко- та середньострокових перспективах. Водночас, поточна ситуація характеризується  як досить позитивна.

  • Частка підприємств, що працюють майже на повну та на повну потужність, є найвищою з початку війни.

  • Менеджери покращили оцінки поточної фінансово-економічної ситуації на підприємстві та загально-економічного середовища, результати роботи підприємств порівняно з попереднім місяцем покращились, а очікування на три місяці дуже оптимістичні. Проте вже три місяці спостерігається «стагнація» такого оптимізму.

  • Питання фізичної безпеки бізнесу залишаються в топ 5 перешкод роботи бізнесу у військовий час.

  • Оцінки економічної політики уряду з підтримки бізнесу трохи погіршились, але поки залишаються задовільними.

Довідково: «Польовий» етап опитування відбувався з 16 до 30 червня 2023 року; проведено телефонні інтерв’ю з представниками 513 підприємств усіх розмірів, які розташовані в 21 із 27-ми регіонів України.

✅ Додаток PDF файл 44 стор.

✅ Звіт за посиланням

✅ Презентація дослідження (укр) (англ)

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: