Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Новини » Щодо експорту м'ясної продукції в Республіку Ірак
Щодо експорту м’ясної продукції в Республіку Ірак
Ср, 15 Лютого 2017, 17:06

Міністерство закордонних справ України надало інформацію про те, що 25 січня 2017 року керівник Посольства України в Іраку провів зустріч із заступником Міністра сільського господарства та аграрної реформи Республіки Ірак (РІ) М.Аль-Кайсі.

Метою зустрічі було отримання роз’яснень та інформації, яка останнім часом поширювалася в іракських та українських ділових колах щодо нового порядку ввезення на територію Республіки Ірак червоного м’яса та м’яса свійської птиці, який передбачає необхідність акредитації зацікавлених експортерів при Міністерстві сільського господарства Республіки Ірак, а також виїзні перевірки їхніх боєнь і м’ясокомбінатів з боку іракських фахівців з метою оцінки відповідності до санітарних вимог Іраку.

За інформацією іракського високопосадовця, відповідно до вимог Міжнародної організації охорони здоров’я тварин (Міжнародне епізоотичне бюро), з метою захисту споживачів та мінімізації ризиків поширення вірусних захворювань на територію Іраку з 31 січня 2017 року іракська сторона запроваджує новий порядок ввезення на територію країни м’яса свійської птиці та червоного м’яса.

Згідно з нововведеннями, іноземні підприємства мають подати заявку до Департаменту здоров’я тварин Міністерства сільського господарства та аграрної реформи РІ. Крім того, вони мають забезпечити відвідання господарства іракськими експертами у складі представників Міністерства сільського господарства та аграрної реформи, Міністерства охорони здоров’я, контролюючого органу при офісі Прем’єр-міністра РІ. При цьому витрати покладаються на потенційного експортера. Після інспекції підприємства іракськими спеціалістами надається безстроковий дозвіл на експорт м’яса на територію Ірак.

Звертаємо увагу, що подання заявки на експорт згаданої продукції до 31 січня 2017 року не вимагатиме у подальшому проведення інспекції.

З метою з’ясування порушеного питання МЗС було вжито низку заходів. Зокрема, проведено зустріч з Тимчасовим Повіреним у справах Республіки Ірак в Україні та надіслано дипломатичні ноти з проханням надати офіційні роз’яснення щодо причин запровадження нових правил. На сьогодні відповіді від іракської сторони не отримано.

Посольству України в Іраку доручено отримати офіційну інформацію про механізм подання заявки на експорт згаданої м’ясної продукції згідно з новими правилами, а також відповідні контактні дані

Після отримання більш детальної інформації оперативно інформуватимемо.

Надаємо робочі контакти Посольства України в Іраку:

Цілодобовий номер Посольства – (00-964 790) 416 71 52,

Тимчасовий Повірений у справах України в Іраку Кузаков

Олександр Олександрович – (00 964 782) 302 90 89, моб. – (00964)-782- 3029089,

Електронна адреса Посольства – emb_iq@mfa.gov.ua

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: