Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Експортні можливості » Ратифіковано Угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною
Ратифіковано Угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною
Підтримано ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною
7 травня 2024 року на засіданні Кабінету Міністрів України було схвалено законопроєкт щодо ратифікації Угоди про вільну торгівлю між Україною та Турецькою Республікою.
Ця угода створює додаткові можливості для розвитку торговельних зв’язків завдяки преференційним умовам доступу до ринків товарів та послуг обох країн, забезпеченню більшої прозорості у питаннях регулювання, зниження операційних витрат бізнесу через усунення бар’єрів в торгівлі та підвищенню ефективності розвитку національних економік.
Угода передбачає скасування Туреччиною ввізного мита для близько 93,4% промислових товарів та 7,6% сільськогосподарських товарів. Після закінчення дії перехідних періодів 3-7 років Туреччиною буде скасовано ввізні мита ще для 1,5% промислових товарів та для 28,5% сільськогосподарських товарів.
Україна скасує ввізні мита для близько 56% промислових товарів та 11,5% сільськогосподарських товарів. Після закінчення дії перехідних періодів (2-5 років для промислових товарів, 2-10 років для сільськогосподарських товарів) Україною буде скасовано ввізні мита ще для 43,2% промислових товарів та для 53,7% сільськогосподарських товарів.
Версія для друку
Версія для друку