Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Семінари, навчання, зустрічі, конференції » Проєкт «Еразмус для молодих підприємців» в Португалії
Проєкт «Еразмус для молодих підприємців» в Португалії

Європейський проєкт «Еразмус для молодих підприємців» (EYE) в Португалії – це транснаціональна ініціатива обміну, яка пропонує підприємцям-початківцям можливість навчатися у досвідчених підприємців з різних країн-учасниць. Ця програма діє вже понад 15 років, але у жовтні 2023 року Європейська Комісія оголосила спеціальний проєкт професійних обмінів для українських підприємців під назвою EYE4UA, який триватиме до 2026 року (брошура додається).

Партнером цього проєкту в Португалії є Madan Parque — науково-технологічний парк, створений у співпраці Факультету науки і технологій Лісабонського університету, Факультету науки і технологій Лісабонського університету NOVA, Інституту розвитку нових технологій UNINOVA (дослідницька організація в сфері електроніки та телекомунікацій, ІКТ та системах управління, робототехніки та виробництва), Центр досліджень та інновацій у сфері охорони здоров’я Egas Moniz Higher Education School, муніципалітетів Алмада і Сейшал.

Основна діяльність Madan Parque полягає у просуванні та розвитку наукомістких проєктів у регіоні. Madan Parque керує технологічним інкубатором, метою якого є сприяння діяльності компаній, їх інтернаціоналізації, та сприяння жіночому підприємництву.

Інклюзивна програма EYE4UA спрямована на нових та діючих підприємців-громадян України (включаючи тимчасово переміщених осіб), водночас резервуючи спеціальну квоту для жінок.

Особливий фокус програми на соціальній економіці та технологічних інноваціях, сприянні стійкості та гнучкості, зеленому і цифровому переходу.

Основною метою проєкту є сприяння змістовному професійному обміну між підприємцями з Україні та підприємцями в різних європейських країнах, зокрема з Португалії (https://madanparque.pt/new-project-madan-parque/). Обмін досвідом відбувається під час перебування у досвідченого підприємця (протягом періоду від 1 до 4 місяців), що допомагає новому підприємцю набути навичок, необхідних для ведення малої компанії. На період мобільності новий підприємець отримує фінансову підтримку від проєкту.

Приймаюча сторона отримує користь від нових поглядів на свій бізнес і отримує можливість співпрацювати з іноземними партнерами або вивчати нові ринки (загальна брошура програми EYE у додатку).

Представники Madan Parque готові провести онлайн зустріч з представниками або будь-якими партнерами з української екосистеми (наприклад, бізнес-асоціаціями, неурядовими організаціями, університетами), щоб поділитися деталями та можливостями проєкту.

Контактні особи: менеджери проєктів Madan Parque пані Belma Rizvanović,  belma.rizvanovic@madanparque.pt; erasmus.entrepreneurs@madanparque.pt.

Версія для друку
Версія для друку