Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Новини » Програма малих грантів від Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти
Програма малих грантів від Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти
Пн, 05 Лютого 2024, 13:21
Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти (МКЗБ) запрошує об’єднання або організації сімей зниклих безвісти та інші неурядові організації (організації громадянського суспільства) подати заявки на участь у Програмі малих грантів для сімей зниклих безвісти та організацій громадянського суспільства в Україні. Строк дії програми: січень – грудень 2024 року.
Програма малих грантів МКЗБ Україна на січень – грудень 2024 року фінансується НОРВЕЗЬКИМ АГЕНТСТВОМ З РОЗВИТКУ СПІВРОБІТНИЦТВА NORAD.
МКЗБ – це незалежна міжнародна організація, що діє на підставі угоди, яка має більш ніж 30-річний досвід роботи в 40 країнах. Це єдина міжнародна організація, яка займається винятково питаннями зниклих безвісти осіб. В Україні Програма МКЗБ підтримує зусилля органів влади у сфері пошуку всіх зниклих безвісти шляхом надання допомоги у проведенні ефективних та неупереджених розслідувань.
ПРОГРАМА МАЛИХ ГРАНТІВ МКЗБ
Через свою Програму малих грантів МКЗБ надає фінансову підтримку об’єднанням сімей зниклих безвісти осіб та організаціям громадянського суспільства (ОГС) для реалізації проєктів, які спрямовані на впровадження цілей, підходів, заходів та змістової діяльності, що сприяють:
• Визнанню ролі громадянського суспільства у просуванні відповідальності держави у питанні зниклих безвісти осіб;
• Розвитку неупередженого, недискримінаційного, поліетнічного та неполітичного підходів до питання зниклих безвісти;
• Забезпеченню прав членів сімей зниклих безвісти; та
• Просуванню гендерної рівності та відстоюванню жіночого лідерства серед постраждалих громад.
СФЕРИ НАДАННЯ ПІДТРИМКИ
Проєкти та заходи, що підтримуються в межах Програми малих грантів для сімей зниклих безвісти та організацій громадянського суспільства (ОГС) в Україні, січень – грудень 2024 року, повинні відповідати ролі та викликам, з якими стикаються сім’ї зниклих безвісти та громадянське суспільство в Україні, а також бути спрямовані принаймні на одну з таких цілей або досягати її:
УЧАСТЬ:
• Громадянське суспільство та об’єднання сімей, особливо об’єднання, очолювані жінками, відіграють активну роль в участі у процесі розв’язання проблеми зниклих безвісти з метою посилення підзвітності держави та забезпечення прав сімей;
• Організації громадянського суспільства України та об’єднання, особливо об’єднання, очолювані жінками, мають спроможніть для активної участі у процесі розв’язання проблеми зниклих безвісти в Україні.
СПІВПРАЦЯ:
• Посилення співпраці між урядом та громадянським суспільством, включаючи сім’ї зниклих безвісти.
РОЗВИТОК ПОТЕНЦІАЛУ:
• Організації громадянського суспільства та об’єднання сімей в Україні, особливо об’єднання, очолювані жінками, мають необхідні знання та навички для підтримки збору даних про зниклих безвісти осіб та відіграють активну роль в участі у процесі прийняття рішень щодо вирішення проблеми зниклих безвісти осіб.
Проєкти об’єднань сімей та ОГС, які МКЗБ підтримувала через програму малих грантів у минулому, включали такі приклади:
• Посилення видимості, обізнаності громадськості та розуміння проблеми зниклих безвісти осіб за допомогою проведення виставок, оприлюднення публікацій та організації пам’ятних заходів;
• Сприяння побудові діалогу між сім’ями зниклих безвісти, а також між сім’ями та органами влади;*
• Підготовка або розповсюдження наукових або юридичних досліджень, результатів опитувань та оцінок;
• Надання правової допомоги, представництва, супровід або надання консультацій та порад сім’ям зниклих безвісти;*
• Організація заходів, пов’язаних з адвокацією, просуванням політики; ініціативи з підвищення обізнаності, громадські кампанії з питання зниклих безвісти;
• Створення або зміцнення місцевих, регіональних або загальнонаціональних мереж сімей зниклих безвісти або ОГС, які працюють над питанням зниклих безвісти;*
• Розробка, впровадження або участь у навчальних курсах, пов’язаних з проблемою зниклих безвісти для членів сім’ї, для ОГС або спрямованих на місцеві органи влади;
• Зміцнення управлінського або операційного потенціалу об’єднань сімей та ОГС;
• Створення та діяльність об’єднань сімей, включаючи створення та реєстрацію нових організацій, що працюють над питанням зниклих безвісти, як-от збори та витрати на реєстрацію, придбання обладнання, початкове фінансування або фінансування для початку діяльності.
МКЗБ буде надавати пріоритет виділеним вище заходам. Участь у навчальних курсах та заходах з розбудови спроможності буде додатково забезпечено для грантоотримувачів, але й організації, які не отримали грант, також будуть запрошені до участі в них.
Проєкти, які в якості першочергової мети передбачають обробку персональних даних, пов’язаних із зниклими безвісти особами або їхніми родичами, або проєкти, спрямовані винятково на надання психосоціальної допомоги сім’ям зниклих безвісти, не підлягають фінансуванню в рамках цього Конкурсу.
СУМА ГРАНТІВ, ПРИЙНЯТНІСТЬ, ПОДАННЯ ТА ПРИСУДЖЕННЯ
Заявники мають право подавати заявку щонайменше на суму 3,000 доларів США і щонайбільше на суму 15,000 доларів США на кожний проєкт, а також до 5,000 доларів США для організації спеціальних заходів (проєкти, які спрямовані на проведення заходів, мають бути тривалістю не менше ДВА місяці).
Право отримати малі гранти МКЗБ мають тільки ОГС. ОГС – це громадські або неурядові організації недержавного, некомерційного, ненасильницького та безпартійного характеру. До ОГС належать організації сімей зниклих безвісти осіб, визначені як організовані групи осіб, родичі яких зникли безвісти недобровільно внаслідок порушень прав людини, збройного конфлікту, техногенних або стихійних лих або будь-яких інших причин. Якщо йдеться про проєкт, запропонований не об’єднаннями/ організаціями сімей, а іншими ОГС, то вони можуть отримати малі гранти, якщо підтримувані заходи залучають до діяльності сім’ї зниклих безвісти або безпосередньо працюють на їхню користь.
В рамках цього Конкурсу перевага надається саме організаціям або об’єднанням сімей перед іншими категоріями організацій.
До участі в цьому конкурсі заохочуються організації або об’єднання сімей зниклих безвісти (групи осіб, родичі яких зникли безвісти недобровільно внаслідок порушення прав людини, збройного конфлікту, техногенних або стихійних лих або будь-яких інших причин), незалежно від того, чи вони мають статус юридичної особи або офіційно зареєстровані як організації.
Заявники повинні бути зареєстровані та/або перебувати в УКРАЇНІ.
МКЗБ прийматиме заявки, подані окремими організаціями, і наполегливо заохочуватиме до подачі заявок від двох або більше організацій, що співпрацюють в рамках одного проєкту.
Заявки подаються українською або англійською мовами.
Кінцевий термін подання заявок на проєкти: 29-ЛЮТИЙ-24
КОНСУЛЬТАЦІЇ БУДУТЬ ПРОВЕДЕНІ З УСІМА ЗАЦІКАВЛЕНИМИ У ПОДАЧІ ЗАЯВКИ НА ПОЧАТКУ ЛЮТОГО 2024 РОКУ.
8 лютого з 15:00 до 17:00 представники з Програми співпраці з ініціативами громадянського суспільства проведуть онлайн сесію питань-відповідей. Ця сесія призначена для того, щоб надати заявникам детальну інформацію та відповісти на всі питання, пов’язані з процесом подачі заявок для участі у Програмі малих грантів МКЗБ. Для участі у сесії питань-відповідей просимо заповнити реєстраційну форму за посиланням.
Заявки будуть розглянуті на відповідність вимогам Конкурсу та з заявниками можуть зв’язатися у випадку необхідності отримання роз’яснень. Гранти можуть бути надані з урахуванням змін, внесених до оригінальної пропозиції. МКЗБ залишає за собою право фінансувати будь-яку або жодну з отриманих заявок.
Повідомлення про відібрані проєкти очікуються не пізніше 22 березня 2024. Очікується, що надання коштів для реалізації проєктів буде здійснено в період з квітня по травень 2024 року. Слід очікувати, що проєкти повинні бути завершені до 31 жовтня 2024. Тривалість проєктів повинна становити щонайменше два місяці і щонайбільше шість місяців.
Зацікавленим організаціям та організаціям, що відповідають умовам Конкурсу, пропонується подати заявки за допомогою форм МКЗБ до остаточної дати подання, 00:00 годин.
Усі Заявки повинні містити:
• Проєктна пропозиція
• Бюджетна пропозиція
• Профіль організації
Ознайомитись з більше детальною інформацію щодо конкурсу та завантажити необхідні форми заявок для участі у Програмі малих грантів можна на веб-сайті МКЗБ – https://www.icmp.int/about-us/procurement/.
Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: