Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Експортні можливості » Продовжуючи відкривати Африку для українських експортерів - Сенегал!
Продовжуючи відкривати Африку для українських експортерів – Сенегал!
Починаючи з 2012 року, Сенегал реалізує амбіційну програму розвитку до 2035 р. – «План Сенегал Процвітаючий» (Plan Sénégal Emergent, PSE), спрямовану на удосконалення інфраструктури, досягнення економічних реформ, збільшення інвестицій у стратегічні сектори та посилення конкурентоспроможності приватного сектору.
Відповідно до PSE, протягом 2014-2023 Сенегал демонстрував стабільні темпи економічного зростання.
Економіка Сенегалу спирається на видобуток корисних копалин, будівництво, туризм, рибальство і сільське господарство, які є основними джерелами зайнятості у сільській місцевості.
У 2023 році Україна експортувала до Сенегалу товарів на $18,07 млн. Основні статті експорту: олія соняшникова (47,70%), чорні метали (44,49%), овочі бобові сушені (4,74%), продукти харчування (борошно, крупи, соуси) (2,69%).
Потенціал українського експорту вбачається у продукції АПК, зокрема рослинній олії, зернових культурах, аграрних технологіях, продукції харчової та фармацевтичної промисловостей, добривах, модернізації та проєктуванні енергетичної інфраструктури.
Сьогодні Сенегал повною мірою переживає інтенсивний передвиборчий період, що, безсумнівно, впливає на економічне зростання, зайнятість, інфляцію та платіжний баланс країни, втім, у 2024 році МВФ очікує зростання ВВП Сенегалу на 8,3%, за рахунок початку видобутку вуглеводнів на двох великих родовищах (GTA і Sangomar) у другій половині 2024.
Чекаємо на ваші заявки на сприяння експорту до Сенегалу!
Версія для друку
Версія для друку