Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Новини » При ТПП України створять комітет з питань бізнесу із зони АТО
При ТПП України створять комітет з питань бізнесу із зони АТО
Ср, 27 Липня 2016, 11:52

Створити комітет з питань бізнесу із зони АТО, організувати восени цього року форум з питань АТО за участі країн, які знаходяться у стані збройних конфліктів або нещодавно їх пережили – такі рішення були прийняті за результатами круглого столу, присвяченому проблемам бізнесу із непідконтрольних територій, що відбувся у ТПП України.

Круглий стіл, присвячений цим темам і організований ТПП України, відбувся сьогодні за участю народних депутатів, представників державних органів і громадських асоціацій, президентів Донецької та Луганської регіональних палат.

«ТПП України приділяє цим питанням багато уваги. Так, ще у 2014 році внесла низку пропозицій, які увійшли у Закон N 1669 від 02.09.2014 р. «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції». Ми також намагаємося діяти максимально ефективно щодо видачі сертифікатів із форс-мажорів. У минулому році ТПП України часто порушувала проблему пропускних режимів», – зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Народний депутат України Наталія Веселова зосередила увагу на загрозливих і безпідставних ідеях націоналізації засобів виробництва бізнесу України, що залишилися на неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей, а також на тому, як негативно реалізація таких ідей може вплинути на економіку України та життєздатність її громадян. Вона внесла пропозицію організувати та провести в Торгово-промисловій палаті України міжнародний форум із залученням до участі в ньому представників ОБСЄ та країн, у яких мали місце воєнні й інші подібні конфліктні ситуації.

«Підприємці із зони АТО зіткнулися з пошкодженням і знищенням майна, через що багато з них припинили своє існування. На жаль, механізм оцінки збитків для відшкодування втрат на сьогоднішній день відсутній. Наступна проблема – втрата первинної документації та неможливість її відновлення. Відповідно виникають проблеми з контрагентами. Великий масив проблем пов’язаний із нарахуванням і сплатою податків. Наш обов’язок – донести ці проблеми до відповідних органів влади», – додала президент Донецької ТПП Ельвіра Севостьяненко.

Наприклад, компанія «Метро кеш енд керрі» продовжує сплачувати податки на землю під об’єктами на окупованій території. Про це повідомила начальник юридичного відділу компанії Олена Собко. «Два роки йде АТО і два роки компанії, які втратили свій бізнес, продовжують платити за землю. Два роки тому ми втратили 4 магазини, отже, втратили 4 ділянки землі», – сказала вона.

«Понад 70% членів Луганської торгово-промислової палати залишилися на окупованій території. Такий високий відсоток членів Палати по той бік лінії розмежування обумовлений тим, що контрольовані бойовиками схід і південь Луганщини є більш промисловими районами, ніж північна частина області, підконтрольна Україні. Підприємства, розташовані на непідконтрольній території, продовжують працювати в юридичному полі України і дають, без малого, 86% митних платежів, наприклад, Алчевський металургійний комбінат», – підкреслив президент Луганської ТПП Сергій Кириченко.

Геннадій Чижиков підтримав ініціативу щодо створення при ТПП України Комітету з питань бізнесу із зони АТО, а також організацію форуму восени за участю країн, які знаходяться у стані збройних конфліктів або нещодавно їх пережили.

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: