Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Новини » Експертиза, проведена спеціалістами ВТПП, гарантує безпеку в бізнесі і допомогу у вирішенні конфліктних ситуацій
Експертиза, проведена спеціалістами ВТПП, гарантує безпеку в бізнесі і допомогу у вирішенні конфліктних ситуацій
Чт, 01 Вересня 2016, 17:02

Основним напрямом діяльності Вінницької ТПП є сприяння розвитку підприємницької діяльності у Вінницькому регіоні. Для вирішення цієї задачі Палата предсталяє спектр послуг, який постійно розширюється.

Серед них, і це потрібно підкреслити, основне місце займає проведення експертиз якості, кількості і комплектності всіх видів товарів, перш за все при експортно-імпортних операціях.

Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність», прийнятий у квітні 1991року дав можливість переходу нашої країни до ринкової економіки забезпечив право усім юридичним і фізичним особам здійснювати торговельні операції навнутрішньому і зовнішньому ринках.

Але, нажаль, не усі підприємці мають достатній досвід у здійсненні цих операцій, і тут на допомогу їм можуть прийти спеціалісти ВТПП, які мають солідну практику по виходу зі всіляких скрутних ситуацій.

У відповідності з Законом України «Про торгово-промислові палати» (02.12.97) Вінницька ТПП уповноважена «… проводити по заявках українських і зарубіжних підприємців експертизу, контроль якості, кількості та комплектності товарів. Багаторічний досвід роботи Вінницької ТПП показав, наскільки необхідною є при отриманні вантажу присутність експерта.

Спеціалісти нашого відділу надають послуги по перевірці якості сировини і обладнання, відповідності їх вимогам нормативних документів і умовам контрактів.

Співробітники відділу експертиз і сертифікації товарів, які спеціалізуються по конкретним групам товарів, володіють глибокими знаннями і багатим практичним досвідом визначення якості продукції у відповідності з НТД.

Палата тісно співпрацює з атестованими і акредитованими лабораторіями, що дозволяє складати об’єктивні акти експертизи.

Хотілося б відмітити, що не тільки сторона, якій пред’явлена рекламація, а і митна, і податкова служби розглядають і приймають до відома акти експертизи і експертні заключення, оформлені спеціалістами ВТПП.

Кваліфіковані експерти ВТПП допомагають захищати свої права і фізичним особам (покупцям): до нас звертаються із заявками щодо проведення експертизи побутової техніки, взуття, хутряних виробів вітчизняного і зарубіжного виробництва.

Покупець, який має на руках експертне заключення, що підтверджує наявність виробничих дефектів, зможе повернути вартість товару і відшкодувати витрати, пов’язані з проведенням експертизи.

Практика свідчить, що багато суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності при складанні договорів/контрактів на експорт/імпорт товарів не обговорюють всіх умов їх поставки і, перш за все, не вказують органи, які мають право здійснювати приймання товару по кількості і якості. Такими органами є ТПП України і її регіональні торгово-промислові палати.

Досвічені юристи допоможуть оформити зовнішньоекономічні договори/контракти, а на основі актів експертизи — кваліфіковано оформити претензію постачальнику у випадку невиконання ним договірних умов. При цьому, важливо, щоб в контракті була передбачена арбітражна обмовка — можливість захисту інтересів підприємця в Господарському суді.

Щоб уникнути у майбутньому необгрунтованих претензій зі сторони зарубіжних партнерів, необхідним є акт попереднього інспекційного завантаження товару, складений експертом Палати. Цим документом підтверджується технічний стан транспортних засобів, наявність пломб, правильність загрузки товару, кількість, якість товару і упаковки.

Варто відмітити, що спеціалісти відділу проводять експертизи по перевірці комплектності, технічного стану промислового обладнання, визначають якість монтажу і наладки, проводять перевірку обладнання після монтажу, визначають причини виходу обладнання із строю в період гарантійного обслуговування.

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: