Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Новини » Дослідження ІЕД: Чи можливо відновити експорт під час війни?
Дослідження ІЕД: Чи можливо відновити експорт під час війни?
Ср, 05 Липня 2023, 16:22

Запрошуємо вас ознайомитися з основними результатами дослідження щодо експортної діяльності підприємств під час війни «Чи можливо відновити експорт під час війни?».
Дослідження виконано в рамках Нового щомісячного опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (за результатами тринадцятого щомісячного опитування керівників підприємств «Український бізнес під час війни» (травень 2023)).

Щомісячне опитування керівників підприємств проводить ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (далі ІЕД) в рамках зміни дії проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША). Метою проєкту є швидкий збір інформації про поточний стан економіки на рівні підприємства.

Ключові результати дослідження «Чи можливо відновити експорт під час війни?»

Дослідження підтверджує, що бізнесу складно відновлювати експорт під час війни. Зокрема:

  • Досягнуто певної стелі відновлення експорту: 19% підприємств не мали експорту впродовж останніх 12 місяців, хоча експортували до війни.
  • 80% підприємств-експортерів мали експорт впродовж останніх 12 місяців. Однак війна обмежила відновлення обсягів експорту.
  • Більше половини підприємств (59%) не очікують змін обсягів експорту в найближчі декілька місяців. Однак 37% вказують про очікуване зростання, а лише 3% – про скорочення.
  • Головними перешкодами для експортерів станом на травень  2023 року були черги на західних кордонах України (68%), морська блокада (44%), брак залізничних вагонів/вантажівок/водіїв (33%) та складні митні формальності (33%)
  • В цілому ситуація з відновленням експорту викликає занепокоєння експертного середовища. Логістичні труднощі та війна є складними викликами для експортерів. Експерти погоджуються, що без відновлення вільного доступу до моря, неможливо відновити довоєнні обсяги експорту. Однак необхідно працювати над пошуком шляхів для зростання навіть під час війни.

Інші результати опитування в презентації – Чи можливо відновити експорт під час війни_29.06.2023_FINAL.

Публікацію підготовлено в рамках проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ  Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША). Її зміст є виключно відповідальністю ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, МФ «Відродження» чи ATLAS Network.

 __________________________

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: