Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Новини » Термін проведення періодичного медичного огляду водіїв потребує перегляду
Термін проведення періодичного медичного огляду водіїв потребує перегляду
Ср, 03 Серпня 2016, 14:45

Вінницька торгово-промислова палата інформує, що щорічний медичний огляд водіїв суттєво ускладнює організацію перевезень, призводить до додаткових значних витрат часу та коштів водіїв і перевізників (майже до 10-11 млн. грн. щороку). Комітет підприємців сфери транспорту при ТПП України звернувся до в.о. міністра охорони здоров’я України Віктора Шафранського з проханням посприяти внесенню змін до «Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів».

Пропонується передбачити проведення періодичних медичних оглядів для водіїв, які здійснюють комерційні перевезення вантажів або пасажирів, один раз на 5 років.

«Нормативно-правову базу України необхідно привести у відповідність до вимог європейського законодавства. Про це неодноразово наголошувалось на засіданнях комітету підприємців сфери транспорту при Торгово-промисловій палаті України. Але на офіційному сайті «Українського медичного центру безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» розміщено проект наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів», в якому не враховано пропозиції Мінінфраструктури України та профільних громадських організацій щодо збільшення терміну проведення періодичного медичного огляду водіїв транспортних засобів, які виконують комерційні перевезення вантажів або пасажирів»,- зазначив голова комітету Володимир Гриненко.

Довідково: у Литві водії, які здійснюють комерційні перевезення, проходять медогляд один раз на 5 років; у Польщі водії віком до 60 років – один раз на 5 років, а старші 60 років – один раз на 2,5 роки; у Білорусі водії віком до 60 років – один раз на 5 років, а ті, кому більше 60 років, – один раз на 2 роки.

Версія для друку
Версія для друку

Читайте також: