Vinnytsia Chamber of Commerce and Industry
Sitemap
(0432) 53-00-07
Home » Commercial offers » Місячний Економічний Моніторинг України №215, грудень 2022 року_ІЕД
Місячний Економічний Моніторинг України №215, грудень 2022 року_ІЕД
Fri, 16 December 2022, 11:01

До вашої уваги Місячний Економічний Моніторинг України №215, грудень 2022 року. 

З початком повномасштабного вторгнення росії, українська економіка зазнала масштабних збитків, які наразі важко оцінити. У період невизначеності та браку статистичних даних набуває важливого значення фахова аналітика. Саме тому, команда Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) вирішила відновити багаторічну історію нашого Моніторингу економічних досліджень та політичних консультацій (МЕМУ), який покликаний надавати фаховий аналіз поточних подій та тенденці. 

Символічно, що останній вихід МЕМУ припадав на листопад, а тепер ми випускаємо грудневий випуск, хоча і з перервою у 4 роки.  

МЕМУ написаний в рамках проєкту «Економіка України під час війни та підтримка українців, постраждалих від війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу.  

Авторами публікації стали експерти ІЕД Олександра Бетлій, Ірина Коссе, Віталій Кравчук і Вероніка Мовчан. 

Основне з нашого випуску: 

  • Обстріли росіянами енергетичної інфраструктури в Україні негативно вплинули на усі сектори економіки у листопаді. Особливо постраждала промисловість. 
  • Адаптивність бізнесу та населення залишається високою. 
  • Приєднання України до Єдиної енергетичної системи Європи (ENTSO-E) посилює стійкість української енергосистеми, хоча імпорт електроенергії відсутній через високі ціни. 
  • «Укрзалізниця» б’є рекорди з перевезення зернових вантажів за кордон внаслідок затримки експорту через морські порти. 
  • Купівля бізнесом та населенням товарів, потрібних для проходження зими, підтримали імпорт та внутрішню торгівлю і, відповідно, сприяли надходженню ПДВ в бюджет. 
  • У листопаді Україна нарешті отримала 2,5 млрд євро пільгової позики ЄС в межах пакету екстреної макрофінансової допомоги. 
  • У листопаді темпи зростання цін сповільнились, але, ймовірно, знову пришвидшаться в наступні місяці. 
  • НБУ змінив норми обов’язкового резервування, щоб стимулювати банки підвищувати ставки за депозитами та збільшувати інвестиції в ОВДП. 

 Сподіваємось, що нашим читачам буде корисним Моніторинг. В межах проєкту ми будемо також надавати фахову аналітику з ключових економічних питань, працювати над дослідженнями для розробки рекомендацій щодо економічної політики, а також підтримувати громадянське суспільство вже у традиційний для нас спосіб надання субгрантів.  

До наступного випуску! 

Print
Print