Vinnytsia Chamber of Commerce and Industry
Sitemap
(067) 430-07-05
Home » Media » News » Публічні консультації щодо параметрів тарифної лібералізації торговельних відносин з Україною
Публічні консультації щодо параметрів тарифної лібералізації торговельних відносин з Україною
Wed, 11 September 2024, 15:05

Європейська Комісія 03.09.2024 виступила з ініціативою провести публічні консультації щодо параметрів тарифної лібералізації торговельних відносин з Україною в рамках механізму, передбаченого статтею 29 (4) Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі – Угода про асоціацію між Україною та ЄС). Текст повідомлення додається.

Відповідно до анонсу (https://bit.ly/3Tnm0GJ), у період до 12:00 брюссельського часу 01.10.2024 Європейська Комісія готова отримати позицію усіх зацікавлених сторін, включаючи компанії та представників бізнесу, зокрема тих, хто торгує з Україною, представників споживачів, громадянського суспільства, наукових дослідників та зацікавлених осіб щодо подальшої тарифної лібералізації торговельних відносин ЄС з Україною.


Довідково. Регламентом (ЄС) 2024/1392 Європейського Парламенту та Ради від 14.05.2024, продовжено застосування ЄС до 05.06.2025 заходів з тимчасової лібералізації торгівлі з Україною, які охоплюють скасування усіх мит, тарифних квот і захисних заходів щодо імпорту походженням з України. Водночас, згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС передбачено застосування ЄС до імпорту низки сільськогосподарських товарів походженням з України вхідних цін та 40 тарифних квот.

Варто зазначити, що консультації, головним чином, сфокусовані на респондентах з ЄС, але не обмежені ними. Отримані відповіді будуть проаналізовані Європейською Комісією з метою їхнього врахування під час підготовки проєкту рішення Ради ЄС щодо проведення відповідних переговорів з Україною.

З огляду на зазначене та у разі наявності аргументів на підтримку подальшої торговельної лібералізації між Україною та ЄС, що принесе взаємну вигоду бізнесу обох сторін просимо активно долучатися до згаданого опитування українських виробників та  експортерів.

Print
Print

Читайте також: