Vinnytsia Chamber of Commerce and Industry
Sitemap
(0432) 53-00-07
Home » Media » News » На Французько-українському бізнес-форумі продемонстрували прогрес реформ в українській економіці
На Французько-українському бізнес-форумі продемонстрували прогрес реформ в українській економіці
Fri, 04 November 2016, 17:14

Франція – шостий найбільший торговельний партнер України в Європі. Але ця позиція має всі перспективи покращитися, адже товарообіг між країнами за 8 місяців 2016 року зріс на 38,75% порівняно з 2015-м і становив $ 1183,4 млн. При цьому український експорт до Франції збільшився на 12,68%. Найголовнішими його статтями є продукція аграрної та легкої промисловості. Задля поглиблення економічних зв’язків між країнами у Парижі відбувся французько-український бізнес-форум. Французьким підприємцям розповіли про прогрес українських реформ і підтримку інвесторів. Нашу країну на чолі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом представляли заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – торговий представник України Наталя Микольська, президент ТПП України Геннадій Чижиков, представники Адміністрації Президента України та бізнесмени.

«Ми маємо сьогодні зростання нашої міжнародної торгівлі уже на 25%. Але я вважаю, що і в енергетиці та літакобудуванні, і в аграрному секторі й освіті ми маємо величезні можливості для нашої співпраці. Це дуже корисно для двох економік – України та Франції. Пріоритетне завдання уряду – забезпечити успіх кожного інвестора, що допоможе нам розвивати вітчизняну економіку. Для цього ми активно і послідовно здійснюємо кроки, які зменшують тиск на бізнес і створюють комфортний бізнес-клімат. Сьогодні перед Україною поставлено безпрецедентні виклики, але й ми маємо безпрецедентні можливості, які потрібно ефективно реалізовувати. Саме тому я закликаю французький бізнес активно інвестувати в нашу економіку й отримувати прибутки, а український уряд сприятиме вашому успіху», – сказав у своєму виступі Володимир Гройсман.

Він зауважив, що в Україні широко представлений французький бізнес, який планує розширюватися. «Отже, ми можемо, об’єднуючи зусилля двох урядів, створити якісні умови для зростання торговельного обороту, можливостей для спільного інвестування. Це все дає позитивний сигнал для розвитку економіки», – зазначив Володимир Гройсман. Прем’єр-міністр також поінформував французьку сторону про започаткування урядом масштабної, публічної, відкритої приватизації державних підприємств в Україні і запросив представників французького бізнесу взяти участь у цій кампанії.

Серед тем обговорення були: прогрес реформ в українській економіці, французький досвід у банківському секторі, проекти міжнародних фінансових інституцій і перспективи співпраці в сільському господарстві, сферах інфраструктури, енергетики, виробництва й ІТ.

«Форум продемонстрував великий інтерес до України. Міністр економіки і фінансів Франції Мішель Сапа підтримав французький бізнес у прагненні до співпраці з українським, сказавши, що всі ми є свідками поворотного моменту в історії розвитку відносин між Україною і Європою. Україна стає найважливішим перехрестям між Європою і Сходом. За нашої послідовності в проведенні реформ і прагнення стати все більш відкритою і зрозумілою для іноземних партнерів країною уже в недалекому майбутньому Україна може очікувати інвестиційний бум. Франція багато в чому є важливим індикатором: якщо її середній і малий бізнес зверне увагу на Україну, за ним активно «підтягнуться» й інші країни, спрацюють інвестиційні механізми», – прокоментував захід Геннадій Чижиков.

Україна очікує на співпрацю з Францією у сферах інфраструктури та транспорту, охорони здоров’я й енергозбереження. Натомість Франція має інтерес до приватизації об’єктів енергетичного сектора, кооперації у ядерній енергетиці, металургії, фармацевтиці.

У форумі взяли участь Мішель Сапа- міністр економіки та фінансів Франції, Хосе Анхель Гурріа – генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку, Крістоф Сіруг – державний секретар з питань промисловості Франції, Оділь Ренод-Бассо- генеральний директор французького казначейства,й інші, усього понад 200 осіб.

Джерело: www.ucci.org.ua

Print
Print

Читайте також: