Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Закупівля газу
Ср, 12 Квітня 2023, 09:38

Міністерство енергетики України запрошує Вас залучитися до механізму агрегації попиту та спільних закупівель (AggregateEU), який створений Європейською Комісією в рамках Енергетичної платформи ЄС.

Цей механізм діє на основі Регламенту (ЄС) 2022/2576 та передбачає створення інформаційної системи, до якої суб’єкти господарювання, які зацікавлені у придбанні природного газу, можуть вносити данні щодо свого попиту на наступні 12 місяців (починаючи з липня 2023 року), а в подальшому ці заявки будуть співставлені з пропозиціями на продаж від продавців природного газу в рамках щомісячних тендерів. При цьому подання заявок на попит та пропозицію не є зобов’язуючим, і як покупець, так і продавець може у будь-який час відмовитися від укладення угоди. Водночас, Європейська Комісія очікує, що цей механізм дозволить залучити додаткові обсяги пропозиції від продавців газу з інших країн.

Слід звернути увагу, що механізм AggregateEU є відкритим для участі для суб’єктів ринку газу України.

На сьогодні інформаційна система для механізму AggregateEU вже створена надавачем ІТ-послуг для енергетичних ринків PRISMA. Для участі у її роботі, потрібно пройти реєстрацію у декілька кроків:

зареєструватися для роботи з системою PRISMA за цим посиланням: https://app.prisma-capacity.eu/registration/wizard/start

зареєструватися на виділенному веб-сайті AggregateEU: https://app.prisma-capacity.eu/platform/#/start

Оскільки перший тендер передбачений на травень 2023 року, Європейська Комісія рекомендує, що зацікавлені учасники зареєструвалися до середини квітня 2023 року.

Більше інформації про діяльність AggregateEU, можна отримати тут: https://energy.ec.europa.eu/topics/energy-security/eu-energy-platform/aggregateeu-questions-and-answers_en

29.03.2023 під егідою Міненерго було проведено вебінар щодо особливостей роботи AggregateEU в рамках Енергетичничної платформи ЄС, під час якого було надано практичну інформацію щодо користування інформаційною системою. Водночас, за умови наявності додаткових питань, просимо направляти їх на електронну адресу: vladislav.ramazanov@mev.gov.ua.

Сподіваємося на активне залучення суб’єктів ринку природного газу України до цієї важливої ініціативи ЄС щодо забезпечення умов для стабільного та надійного постачання енергоресурсів наступного опалювального сезону.

Версія для друку
Версія для друку