Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Комерційні пропозиції » Місячний Економічний Моніторинг України №225, жовтень 2023 року
Місячний Економічний Моніторинг України №225, жовтень 2023 року
Пн, 23 Жовтня 2023, 08:10

Шановні колеги та друзі!

До вашої уваги Місячний економічний моніторинг України (МЕМУ) №225, жовтень 2023 року.

ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) підготував черговий випуск Макроекономічного моніторингу України, в якому представлено основні цифри, тенденції та події вересня 2023 року.

В нашому новому МЕМУ розповідаємо про останні новини в економіці України:

  • За даними Держстату реальний ВВП у ІІ кварталі зріс на 19,5% дпр (до попереднього року) через відновлення секторів економіки з низької бази 2022 року.
  • Завдяки високим темпам збирання врожаю порівняно з минулим роком, а також подальшому відновленню інших секторів економіки за оцінко ІЕД реальний ВВП у вересні зріс на 12% дпр.
  • Україна у вересні відновила експорт електроенергії, оскільки через завершення ремонту кількох енергоблоків та хорошу погоду виробництво електроенергії зросло.
  • ЗСУ з міжнародними партнерами забезпечили гуманітарний коридор для перевезення вантажів з морських портів Одеси: ним скористались вже 20 кораблів.
  • У вересні поглибилась торговельна суперечка з Польщею, Угорщиною і Словаччиною щодо експорту української аграрної продукції на ці ринки.
  • Пріоритетом Державного бюджету у 2024 році залишиться фінансування оборони та безпеки. Міжнародна допомога, яка поки що не гарантована, є надважливою для фінансування інших видатків.
  • У вересні споживча інфляція далі сповільнювалась і склала вже 7,1% дпр. Втім зростання цін може дещо прискоритись у наступні місяці
  • Сповільнення інфляції стало підґрунтям до подальшого зниження облікової ставки до 20% річних. На початку жовтня НБУ також зробив перший крок від фіксованого курсу гривні до керованого коливання курсу. Зміни курсу гривні до долару поки були незначними.

Автори: Олександра Бетлій, Ірина Коссе, Віталій Кравчук, Вероніка Мовчан

Місячний економічний моніторинг України (МЕМУ) №225, жовтень 2023 року (PDF)

ІЕД відновив публікацію Макроекономічного моніторингу України за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Економіка України під час війни та підтримка українців, постраждалих від війни».

Версія для друку
Версія для друку