Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Міжнародні виставки, ярмарки, форуми, конференції » Щодо торгової місії в Чехію 20-23 квітня
Щодо торгової місії в Чехію 20-23 квітня

У контексті виконання Плану заходів з реалізації домовленостей, досягнутих під час 8-го засідання Українсько-чеської змішаної комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва (доручення КМУвід 24.07.2018 № 26887/1/1-18),просили б доручити опрацювати у взаємодії з ДУ «Офіс з просування експорту України», ГС «Рада з питань експорту продовольства» та іншими заінтересованими об’єднаннями ділових кіл України питання проведення протягом поточного року спеціалізованої торгової місії в Чехію провідних українських експортерів продовольчих товарів.

На думку Посольства, наразі існує значний потенціал нарощування експорту української продовольчої продукції на чеський ринок, про що свідчить й позитивна динаміка зростання двосторонньої торгівлі товарами АПК протягом останніх років. Так, за результатами 11 місяців 2019 р. експорт товарів АПК з України в ЧР зріс на 41,2% та досяг рівня 41,8 млн. доларів США. Позитивним трендом також є збільшення частки в українському експорті аграрної продукції товарів різного ступеню переробки, у т.ч. харчових продуктів.

Водночас, станом на сьогодні українські продовольчі товари майже не представлені в провідних продовольчих мережах Чехії, хоча, як засвідчили робочі контакти Посольства, існує значний інтерес до продукції з України.

При цьому Чехія в значних обсягах (понад 10 млрд. дол. США на рік) імпортує продукцію АПК з різних країн світу. Насамперед, йдеться про м’ясо птиці та свинини, молочну продукцію, яйця птиці, рибу та рибну продукцію, овочі, фрукти та горіхи, рис, кукурудзу, продукцію борошномельно-круп’яної промисловості, насіння соняшнику, продукцію олієжирового комплексу, цукор, кондвироби, шоколад, макаронні вироби, хлібобулочні, кондитерські вироби, різні інші харчові продукти, мінеральні води, вина та інші алкогольні
напої, продукцію переробки овочів, плодів, соки, спирт, макуху, продукцію для годівлі тварин, тютюн та тютюнові вироби, сіль тощо.

Проведення торгової місії в ЧР українських експортерів продовольчих товарів може бути поєднане з участю або відвіданням однієї з провідних в регіоні Центральної та Східної Європи міжнародної продовольчої виставки “САЛІМА” (20-23 квітня 2020 р., м. Брно). Крім того, в рамках місії може бути проведений інформаційно-презентаційний захід за участі представників провідних торговельних мереж Чехії та чеських імпортерів продукції АПК.

Посольство готове надати активне сприяння у підготовці місії та встановленні ділових контактів в країні перебування.

Посольство України в Чеській Республіці

tel: (420) 227 020 200 fax: 233 344 366
e-mail: emb_cz@mfa.gov.ua
www.czechia.mfa.gov.ua

Версія для друку
Версія для друку