Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Медіа » Міжнародні виставки, ярмарки, форуми, конференції » Щодо підготовки Торгово-промислові палати до ІІІ Форуму регіонів України та Білорусі 8-9 жовтня 2020р, м. Гродно
Щодо підготовки Торгово-промислові палати до ІІІ Форуму регіонів України та Білорусі 8-9 жовтня 2020р, м. Гродно

Торгово-промислова палата України засвідчує Вам свою повагу і інформує про результати засідання українсько-білоруської Робочої групи з питань міжрегіонального та транскордонного співробітництва, яке відбулось 09 червня п.р. у м. Києві (в режимі відеоконференції). Від ТПП України на засіданні був присутній віце-президент В. В. Король, від БелТПП – заступник голови Д. В. Мелешкін. Першочерговим питанням Порядку денного було обговорення стану підготовки до проведення ІІІ Форуму регіонів України та Білорусі.

Зокрема, Сторони високо оцінили результати проведення ІІ Форуму регіонів (3-4  жовтня 2019 р., м. Житомир) і постановили продовжити зміцнення і розвиток двосторонніх міжрегіональних контактів та зв’язків в рамках ІІІ Форуму регіонів, дату якого попередньо призначено на 8-9 жовтня 2020 року у м. Гродно (Республіка Білорусь). У ході засідання було відмічено, що Форум регіонів України та Білорусі (далі – Форум), який проходить під патронатом Кабінету Міністрів України та Ради Міністрів Республіки Білорусь, став головним двостороннім майданчиком для нових ініціатив і форм економічного, інвестиційного, науково-технічного і культурного співробітництва обох країн і їх регіонів.

Сторони домовились продовжити практику регулярного діалогу між Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством закордонних справ України і Торгово-промисловою палатою України з української сторони та Міністерством закордонних справ Республіки Білорусь і Білоруською торгово-промисловою палатою з білоруської сторони з метою обговорення та вирішення актуальних питань у рамках підготовки та проведення ІІІ Форуму регіонів.

У заході передбачається участь Глав обох держав, членів Урядів, керівників регіонів, представників органів державного управління, керівників торгово-промислових палат, керівників Посольств РБ в Україні та Посольства України в РБ, представників ділових кіл з української та білоруської сторони.

Найближчим часом має відбутися засідання української частини Оргкомітету Форуму, результатом якого, як очікується, буде доручення Кабінету Міністрів України органам виконавчої влади та місцевим адміністраціям щодо сприяння у підготовці та проведенні ділової складової в рамках ІІІ Форуму регіонів.

Серед паралельних заходів економічного характеру, що плануються до проведення у рамках Форуму – виставка продукції підприємств України та РБ, виставка крупногабаритної техніки, виставка-ярмарок декоративно-прикладного мистецтва, в також 9-е засідання Українсько-Білоруської Консультативної Ради ділового співробітництва, яке включатиме пленарну частину за участю Послів та керівників торгово-промислових палат обох країн, церемонію підписання комерційних контрактів і угод та переговори у форматі В2В. ТПП України залучена до підготовки згаданих заходів як один з основних співорганізаторів.

У 2-й день Форуму, 9 жовтня, передбачається Пленарне засідання у форматі інтерактивної дискусії «Через міжрегіональне співробітництво – до розвитку діалогу двох країн» за участю Глав двох держав.

Обговорюючи стан та розвиток міжрегіонального співробітництва, Сторони домовилися про його подальше поглиблення з використанням можливостей майданчика ІІІ Форуму, у т.ч. шляхом подальшого розширення договірно-правової бази. Враховуючи досвід ІІ Форуму та значний обсяг укладених в його рамках угод, Сторони позитивно оцінили перспективу укладення нових міжрегіональних угод в рамках ІІІ Форуму та висловили намір опрацювати проекти таких угод для їх підписання під час заходу.

Зважаючи на вищевикладене та враховуючи високий статус заходу, ТПП України пропонує своєчасно розпочати підготовку до Форуму і зокрема опрацювати наступні питання:

– надати сприяння у залученні до участі у Форумі представників ділових кіл відповідних регіонів (у ході засідання була запропонована квота – 5 представників регіональних органів влади та 10 представників бізнесу від одного регіону);

– розглянути питання щодо укладення нових міжрегіональних угод про співпрацю на рівні регіональних торгово-промислових палат, а також за можливістю вивчити заінтересованість щодо укладення таких угод з боку інших регіональних структур і до 1 серпня п.р. поінформувати про результати з внесенням проектів вже узгоджених договорів для їх підготовки до підписання в рамках Форуму;

– опрацювати пропозиції щодо укладення у рамках Форуму контрактів та угод комерційного характеру між представниками українського та білоруського бізнесу та надати такі пропозиції до 1 вересня п.р.;

– надати пропозиції до Порядку денного 9-го засідання Українсько-Білоруської Консультативної Ради.

Просимо також взяти до відома, що у ході засідання представник Гродненського облвиконкому О. М. Щебетко звернула увагу на обмежений ресурс місць для розміщення гостей Форуму у готелях м. Гродно, у зв’язку з чим для розселення учасників планується також задіяти гуртожитки міських ВНЗ та готелі прилеглих міст (зокрема мм. Ліда, Мости, Щучин та ін.), тому рекомендуємо своєчасно подбати про бронювання місць у готелі.

Щодо результатів розгляду зазначених питань та пропозицій прохання орієнтувати Дирекцію міжнародного співробітництва ТПП України.

Контакти для зворотного зв’язку:

Ольга Бондаренко (+38 044 461 98 08, моб. 067 216 17 82, boi-ier@ucci.org.ua)

Валерія Забашта (+38 044 461 98 08, моб. 050 366 49 97, zvazed@ucci.org.ua)

Про подальший хід підготовки будемо інформувати, проект програми Форуму буде надіслано додатково.

Версія для друку
Версія для друку