Вiнницька торгово - промислова палата
Мапа сайту
(0432) 53-00-07
Головна » Комерційні пропозиції » Інформація щодо продовольчої безпеки ОАЕ
Інформація щодо продовольчої безпеки ОАЕ
Вт, 28 Квітня 2020, 11:04

У контексті виконання доручення Уряду України щодо опрацювання можливостей збільшення експорту української аграрної продукції в умовах світової продовольчої кризи, спричиненої пандемією COVID-19, та посилення ролі нашої держави у продовольчій безпеці на міжнародному рівні, МЗС України надіслало інформацію ТПП України про таке.

Економічна криза, спричинена світовою пандемією коронавірусу, виявила вразливі елементи національної економіки ОАЕ, головним з яких стала продовольча безпека.

Наразі гострий дефіцит товарів у реалізаторів не спостерігається (виключення становлять свіжі сири, імпортні морепродукти). Проте, з огляду на те, що пандемія порушила світові логістичні канали, стабільність поставок продовольства стала для ОАЕ питанням національної безпеки (країна імпортує 90% продуктів харчування на місцевий ринок, який характеризується в першу чергу вимогливими споживачами, які представляють різноманітні національності).

З метою вирішення потенційних проблем з постачанням, Національна рада з продовольчої безпеки ОАЕ, утворена у лютому ц.р., послабила вимоги до імпортованої продукції, зокрема щодо наявності арабського маркування, збільшила максимальний термін придатності, знизила мита та збільшила обсяг вантажу, який доставляють у країну рейси, призначені для репатріації громадян. Деякі поставки зараз відбуваються завдяки інвестиціям, вкладеним у країни східної Європи та східної Африки після попередньої продовольчої кризи 2007 року.

Під час священного для мусульман місяця Рамадан, який цього року має розпочатися 24 квітня, споживання продуктів харчування зазвичай зростає. Представники дубайського офісу найбільшого бразильського експортера птиці BRF Global прогнозують, що через обмеження подорожей велика кількість людей святкуватиме закінчення Рамадану вдома, що позитивно вплине на
попит.

Крім того, влада країни має забезпечити доступ до дешевих продуктів харчування для робітників-вихідців з Південно-східної Азії. Для цього збільшено розміри резервних фондів. У той же час, заможні іноземці за значного погіршення економічних та побутових умов, а також через некомфортні погодні умови влітку, можуть почати масово залишати країну, що значно знизить рівень поживання в країні.

Для того, аби вирішити проблеми зі зберіганням продукції, а також утримати ціни, чотири головні роздрібні мережі країни погодилися надати безкоштовні складські приміщення на два місяці.

Внаслідок значних інвестицій у місцевий агропромисловий комплекс, ОАЕ сьогодні вирощують власну картоплю, помідори, огірки та зелень. Також країна виробляє певні види м‘яса, яйця, молочні продукти, та навіть устриці. Ймовірно після завершення кризи увага буде приділена подальшому розвитку місцевого виробництва. Офіс інвестицій в Абу-Дабі вже інвестував 100 мільйонів доларів США у 4 місцеві сільськогосподарські компанії для розвитку науково-дослідних центрів. 

Американська компанія AeroFarms оголосила про намір побудувати в Абу Дабі найбільшу в світі вертикальну ферму та зібрати перший врожай до середини 2021 року. Очікується, що після завершення кризи політична підтримка високотехнологічних проектів в агропромисловій сфері ОАЕ, які будуть направлені на локалізацію виробництва, суттєво зросте.

Наразі Посольство опрацьовує можливість збільшення експорту української аграрної продукції до ОАЕ, переліченої у листі МЗС України №51/21-020-806 від 15.04.2020.

Версія для друку
Версія для друку